Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-08-27 17:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Lotnisko w Szymanach wybudowane!

Olsztyn24
Prezentacja portu lotniczego w Szymanach | Więcej zdjęć »
W wielkich bólach rodził się cywilny port lotniczy w Szymanach koło Szczytna. Czarne scenariusze jednak się nie sprawdziły. Budowa została zakończona, obiekty zostały odebrane i oddane do użytku. Efekty kilkunastoletnich starań różnych ekip rządzących województwem można było zobaczyć dzisiaj (27.08) podczas oficjalnej prezentacji lotniska.

Na zorganizowaną przez zarządzającą Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury spółkę Warmia i Mazury, przybyły najważniejsze osoby w województwie. Obecny był wojewoda Marian Podziewski, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin ze swoimi zastępcami, był prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, byli starostowie, burmistrzowie i wójtowie z całego województwa. Nie zabrakło też posłów (tych obecnych i przyszłych), a także przedsiębiorców, potencjalnych klientów lotniska w Szymanach. Na prezentację lotniska przyjechał wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Całkowity koszt inwestycji w Szymanach zamknął się kwotą 205 mln złotych, w tym 122 mln stanowiło dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.
R E K L A M A
banner
15 sierpnia br. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury złożył w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego wniosek o certyfikację Lotniska. Certyfikacji podlega cała infrastruktura lotniska, dokumentacja, wyposażenie i kwalifikacje personelu. Certyfikacja powinna zakończyć się 17 grudnia, co bzei równoznaczne z wyrażeniem zgody na prowadzenia działalności lotniskowej.

Port lotniczy w Szymanach zatrudnia obecnie 37 osób. Docelowo w 2016 roku będzie tam pracowało 119 osób. Większość powierzchni handlowych w terminalu została już wynajęta. Pracę tam znajdzie kolejnych 30 osób. Zaawansowane są także rozmowy z liniami lotniczymi, jednakże do czasu wydania certyfikatu przez ULC przebieg i wyniki tych negocjacji nie mogą być ujawnione.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [6]
~vanesca / 2015-08-29 13:47
ja prosze o polczenia z Manchesterem
~JLL / 2015-08-28 12:25
Poproszę o połączenie z Dortmundem.
~allensteiner / 2015-08-28 11:26
Czarne scenariusze nie dotyczyły, zdaje się, zakończenia budowy, tylko raczej dalszego ciągu...
~AnnGsk / 2015-08-28 09:48
Czekamy na połączenie lotnicze Edinburgh -Olsztyn lub Newcastle -Olsztyn
~Wykładowca z Polski / 2015-08-27 22:34
Napiszcie Państwo czy będą połączenia z innymi miastami. Np. Wrocławiem. Wielu wykładowców dojeżdza na uniwersytet do pracy. Może teraz udałoby się przylatywać?
~ol_patriota / 2015-08-27 20:04
BRAWO!!!Port lotniczy Olsztyn-Mazury wygląda naprawdę świetnie. Bez prawdziwego lotniska Olsztyn nigdy nie rozwinąłby swoich funkcji metropolitalnych a region byłby zacofany. Oczywiście psy będą ujadać ale karawana idzie dalej. Już teraz konkurencja lotniska w Gdańsku mówi ze nam wyrwie grdykę
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Oficjalna prezentacja lotniska w Szymanach

27-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl