Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-09-03 21:29 | Rozmiar tekstu: A A A

VIII Forum Kultury Regionu Warmii i Mazur: Są solą tej ziemi… odbyło się w Olsztynie

Olsztyn24
Z jubileuszowym koncertem wystąpił zespół Czerwony Tulipan | Więcej zdjęć »
Po raz ósmy ludzie kultury mieszkający na Warmii i Mazurach lub tworzący w regionie spotkali się dzisiaj (3.09) w Olsztynie podczas Forum Kultury Warmii i Mazur. Tym razem temat przewodni spotkania brzmiał: „Wybory i wartości. Czy stajemy się społeczeństwem dwóch kultur?”.

Organizatorem corocznych spotkań ludzi kultury związanych z Warmią i Mazurami jest wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Jerzy Hoffman, Janusz Majewski, Jerzy Bończak, Izabela Trojanowska i Piotr Szwedes. Dyskusję poprowadził Zdzisław Pietrasik, krytyk filmowy i teatralny, publicysta tygodnika Polityka.

W programie forum oprócz debaty znalazł się również mini koncert zespołu Czerwony Tulipan, z okazji 30-lecia działalności zespołu. Jubilatów na scenie wspierał kwartet smyczkowy Avista. Specjalne gratulacje i podziękowania od wojewody odebrał też inny jubilat - fotografik Kapusto, który w tym roku świętuje 90. urodziny. Forum towarzyszyła wystawa zdjęć wykonanych przez jubilata, a on sam w towarzystwie wojewody podpisywał najnowszy album z własnymi fotografiami pt. „Znany nieZnany”.
R E K L A M A
banner
Jak zwykle podczas forum, zasłużeni ludzie kultury otrzymali odznaczenia i wyróżnienia. Najwyższe odznaczenie - Srebrny Krzyż Zasługi - odebrał Edward Cyfus. Brązowym medalem Gloria Artis odznaczony został Krzysztof Stachowski, a odznaki Zasłużony dla kultury polskiej otrzymali: Joanna Wańkowska-Sobiesiak, Robert Kowalski i Andrzej Brzozowski.

Wojewoda przyznał też własne wyróżnienia - statuetki Pegaza. To wyróżnienie otrzymali:

- zespół Czerwony Tulipan,
- prof. sztuk muzycznych Artur Milian,
- mecenas kultury Paweł Olechnowicz,
- Radio Olsztyn S.A.
- dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Piotr Sułkowski,
- abp senior Edmund Piszcz,
- dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Marek Marcinkowski,
- dyrygent Marcin Wawruk,
- aktor Jerzy Bończak,
- Oddział TVP S.A. w Olsztynie.

Forum odbyło się w olsztyńskim Hotelu Park.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [6]
~Jan z Ziemią / 2015-09-06 01:14
Ale proszę mi powiedzieć, po co są te fora kultury? Co one dają? Co z nich wynika? Impreza w starym stylu - gadu gadu gadka.
~Obserwator III / 2015-09-05 22:37
Brawo obserwatorze II naprawdę myślami wielu obserwatorów, czy jak im tam, kieruje zazdrość, zawiść. Najlepiej nic nie robić, ale wtedy też będziesz obserwatorze narzekać, że się nic nie robi i nic nie dzieje.Zamiast dalszego komentarza jedno słowo złożone tylko z polskich lite : ŻÓŁĆ !!!
~Obserwator II / 2015-09-05 21:07
Drogi obserwatorze, kiepsko obserwujesz, bo właśnie głównie wyróżniono tych, którzy mają olbrzymie zasługi w dziedzinie kultury i w cale nie piastują kierowniczych stanowisk. Ale przecież, to takie typowo polskie: krytykować i narzekać. No i ta zawiść!!!
~Znawca tematu / 2015-09-04 14:38
Kącik wzajemnej adoracji... bleeeeeeeeeeeeeee
~mieszkanka / 2015-09-04 12:34
Podpisuję się pod wypowiedzią obserwatora.
~obserwator / 2015-09-04 08:19
Nie rozumiem za co wyróżnia się dyrektorów placówek kulturalnych. Wszystko co robią jest w zakresie ich obowiązków i mają cały sztab ludzi do wykonywania podjętych działań. Doceńcie w końcu ludzi, którzy z ogromnym poświęceniem wiele robią dla kultury, ale za nich piersi do odznaczeń wypinają dyrektorzy.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
VIII Forum Kultury Regionu Warmii i Mazur (1)

03-09-2015

image galeria
VIII Forum Kultury Regionu Warmii i Mazur (2)

03-09-2015

image galeria
VIII Forum Kultury Regionu Warmii i Mazur (3)

03-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl