Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-09-05 22:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Rolnicy z Powiatu Olsztyńskiego świętowali w Barczewie

Olsztyn24
Starosta Małgorzata Chyziak i burmistrz Jan Lech Nitkowski ze świeżo wypieczonymi bochenkami chleba | Więcej zdjęć »
Tegoroczne żniwa w Powiecie Olsztyńskim dobiegły końca. Dowodem na to może być dzisiejsze (5.09) Święto Plonów w Barczewie. Dożynkową uroczystość w tym mieście zorganizowali wspólnie starosta olsztyński Małgorzata Chyziak i burmistrz Barczewa Lech Jan Nitkowski.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele p.w. św. Anny i św. Szczepana, gdzie proboszcz ks. Marek Paszkowski jako pierwszy przyjął od starostów dożynek i poświęcił chleb wypieczony z tegorocznego zboża.

Po mszy świętej barwny korowód dożynkowy, prowadzony przez rozśpiewaną Węgojską Stróżkę, przeszedł ulicami Barczewa do miejskiego amfiteatru, gdzie odbyła się świecka część uroczystości. Tutaj z kolei chleb wypieczony z tegorocznego zboża odebrali od rolników starosta Małgorzata Chyziak i burmistrz Lech Jan Nitkowski. Potem świeżo wypieczone bochenki chleba otrzymali obecni na dożynkach burmistrzowie i wójtowie z gmin Powiatu Olsztyńskiego. Chleb od razu podzielono i rozdzielono pomiędzy uczestników dożynek.
R E K L A M A
banner
Uroczystość z okazji zakończenia żniw była też okazją do podziękowań i wyróżnień rolników z Powiatu Olsztyńskiego oraz osób pracujących na rzecz rolnictwa. Rozstrzygnięte zostały też konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i „Poprawa estetyki miasta i obszarów wiejskich na terenie gminy Barczewo”.

W trakcie imprezy nie zabrakło dobrej zabawy przy dźwiękach zespołów Węgojska Strużka, Cover Day i Faster. Organizatorzy zaplanowali także „Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa”, pokazy sportowe, gry i zabawy „z dawnych lat” dla najmłodszych uczestników. Na terenie imprezy rozstawiony został też Punkt Promocji Zdrowia, w którym można było zdobyć wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć sprzęt ratowniczy oraz wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Dożynki Powiatowe w Barczewie

»

05-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl