Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2015-09-07 22:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Rozpoczęto konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ulicy Partyzantów

Olsztyn24
Konsultacje odbywają się w Ośrodku Badań Naukowych (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Ośrodku Badań Naukowych odbyło się dzisiaj (7.09) pierwsze ze spotkań zorganizowanych przez miasto w ramach konsultacji społecznych w sprawie przebudowy ul. Partyzantów w Olsztynie. Podczas spotkania projektanci Wojciech Okoń (główny projektant), Katarzyna Gurak i Artur Księżyk przestawili przygotowane warianty przebudowy ulicy. W otwartym dla olsztynian spotkaniu uczestniczyli także prezydent miasta Piotr Grzymowicz i jego zastępczyni odpowiedzialna za miejskie inwestycje Halina Zaborowska-Boruch, a także miejski oficer rowerowy Mirosław Arczak.

Celem przebudowy ul. Partyzantów jest przede wszystkim poprawienie stanu jezdni, usprawnienie ruchu samochodowego, który ma stać się bardziej płynny oraz poprawienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Do dyskusji zaproszono mieszkańców ulicy, aby efekt końcowy spełniał ich oczekiwania.

Planuje się, że inwestycja będzie podzielona na dwa zadania. Pierwsze to modernizacja ul. Partyzantów między ul. 1 Maja a pl. Bema oraz przebudowa ul. 1 Maja od skrzyżowania z Partyzantów do przejścia pod torami kolejowymi. W drugim natomiast prace mają dotyczyć odcinka między rondem Bema a pl. Konstytucji 3 Maja i ul. Lubelskiej do zbiegu z ul. Przemysłową oraz budowy zintegrowanego centrum przesiadkowego przy dworcu PKP/PKS.
R E K L A M A
banner
Konsultacje mają potrwać do 5 października. Więcej informacji na temat przedstawionych koncepcji przebudowy dostępnych jest w zapisie wideo dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Harmonogram konsultacji:


» 24.08.2015 r. - rozpoczęcie konsultacji: publikacja zarządzenia Prezydenta w BIP, publikacja ogłoszenia w lokalnej prasie, zamieszczenie podstawowych informacji na stronie www.konsultacje.olsztyn.eu,

» 7.09.2015 r. godz. 17.00, Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego przy ul. Partyzantów 87 - I spotkanie otwarte

» 8.09.2015 r. godz. 17.00, Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego przy ul. Partyzantów 87 - I warsztaty

» 18.09.2015 r. godz. 17.00, Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego przy ul. Partyzantów 87 - II warsztaty

» 29.09.2015 r. godz. 17.00, Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego przy ul. Partyzantów 87 - II spotkanie otwarte.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~mieczysław / 2016-05-26 09:33
Przebudowa ul. Partyzantów będzie miała sen i praktyczne jej użytkowanie, jeśli rondo na Placu Bema zostanie przebudowane na skrzyżowanie zwykłe sterowane światłami. każda inna inicjatywa związana z poprawnością przejezdności tej ulicy bez przebudowy ronda Placu Bema będzie miała podobny skutek do tego, jak w powiedzeniu że od mieszania herbata nie będzie słodsza.
~Mama / 2015-09-09 19:19
Poszerzenie partyzantow nic nie da bo i tak staniemy w korkach na jej koncach tj na bema i 1 maja. A poszerzajac zlikwidujemy miejscca parkingowe, zmniejszymy chodniki, zlikwidujemy zielen, wyrzucimy rowerzystow. Chyba ze chodzi o wydanie kasy i prace dla swojakow, to teraz rozumiem.
~tex / 2015-09-09 10:50
Przecież tu, tak jak i w innych przypadkach, chodzi właśnie o wydanie "masy forsy", a nie o usprawnienia, ułatwienia itp. Kasa Misiu, kasa.
~auxan / 2015-09-08 14:34
Zostawcie w spokoju Partyzantów, proponowana przebudowa jest bez sensu, to spowoduje jedynie zniszczenie tego co jest w miarę dobre. Już dość napapraliście w mieście. Czym można wytłumaczyć chodniki o szerokości 1,5m w ścisłym centrum Olsztyna (przed Aurą), bo komuś się zachciało na środku chodnika zrobić schody w kierunku Aury, jakby nie można było ich przesunąć kilka metrów w kierunku Aury. Inny przykład to sławetny Tunel Ochódzkiego - pod lokalną drogą o bardzo małym natężeniu ruchu, przejście nim wymaga pokonania stromych schodów o ponad dwudziestu stopniach - komu taki tunel ma służyć? Takich przykładów bezmyślnych inwestyucji jest bardzo dużo w naszym mieście - więc proszę, nie psujcie przynajmniej ulicy Partyzantów, szczególnie na odcinku od 1Maja do ronda Bema. Gołym okiem widać, że to co proponujecie w żaden sposób nie usprawni ruchu. Nie dość że pójdzie masa forsy to jeszcze zepsujecie to co dobre. Wystarczy, jak wyremontujecie jezdnię. A je zeli trzeba wyremontować kanalizację czy inne instalacje podziemne, zróbcie to bez przebudowy ulicy - będzie taniej i lepiej.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ul. Partyzantów (1)

»

07-09-2015

image
Konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ul. Partyzantów (2)

»

07-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl