Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-09-09 20:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Od 14 września br. Federacja Rosyjska zostanie objęta Wizowym Systemem Informacyjnym

Olsztyn24
Konferencja prasowa na Przejściu Granicznym w Bezledach (fot. WMOSG - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wczoraj (8.09) w drogowym przejściu granicznym w Bezledach odbyła się konferencja prasowa dotycząca wdrożenia Wizowego Systemu Informacyjnego (VIS). Gospodarzem konferencji był komendant Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek. W przedsięwzięciu uczestniczył również Konsul Generalny RP w Kaliningradzie Marcin Nosal.

W pierwszej części spotkania omówiono zasady funkcjonowania systemu VIS. Druga część poświęcona była wprowadzeniu Wizowego Systemu Informacyjnego w praktyce, podczas odprawy granicznej.

Głównym celem systemu jest wymiana informacji o osobach starających się o wizę, jak również o wizach wydanych przez państwa strefy Schengen. Pozwoli to na poprawę realizacji wspólnej polityki wizowej.
R E K L A M A
banner
Od 14 września br. wszyscy obywatele Federacji Rosyjskiej, którzy będą starali się o wizę zobowiązani będą do stawienia się osobiście w konsulacie w celu pobrania ich danych biometrycznych, tj. odcisków palców (oprócz dzieci do lat 12, a także osób, od których pobranie odcisków palców jest fizycznie niemożliwe).

W trakcie odprawy granicznej obywatele Federacji Rosyjskiej posiadający wizę zarejestrowaną w systemie VIS, będą musieli poddać się sprawdzeniu tożsamości włącznie ze sprawdzeniem ich linii papilarnych.

Wszystkie wizy Schengen wydane do dnia 14 września 2015 r. będą nadal uprawniały do wjazdu, pobytu i wyjazdu z terytorium państw strefy Schengen do końca okresu ich ważności.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl