Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2015-09-10 16:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Rusza pierwsza w regionie Poradnia Geriatryczna

Olsztyn24
Spotkanie z dziennikarzami przed otwarciem Poradni Geriatrycznej w Dobrym Mieście (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Z myślą o pacjentach w podeszłym wieku w powiatowym szpitalu w Dobrym Mieście zostanie otwarta Poradnia Geriatryczna. To jedyna w województwie placówka posiadająca kontrakt z NFZ. Oficjalne otwarcie poradni zostało zaplanowane na 14 września, ale już dziś zostali do niej zaproszeni przedstawiciele mediów.

Pomysł uruchomienia Poradni Geriatrycznej narzuciło samo życie, a dokładniej zmiany w strukturze społeczeństwa. Żyjemy coraz dłużej i potrzeba opieki nad osobami starszymi jest coraz większa. A że Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście posiada duże doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i przewlekle chorymi, nie powinien dziwić fakt, że poradnia powstała właśnie tu.

- 90% naszych pacjentów to osoby starsze – opowiadał Wiesław Makowski p.o. dyrektora ZZOZ. – W placówce znajdują się zakłady opiekuńczo-lecznicze, jest lekarz specjalista w dziedzinie geriatrii, jest też odpowiednia infrastruktura. Podejmujemy szereg działań na rzecz pacjenta. Pierwszym z nich jest przyszpitalny ogródek rekreacyjny, stworzony z myślą o tym, żeby chory mógł w otoczeniu przyrody pospacerować i spotkać się z bliskimi. Staramy się też unowocześniać. W tym roku szpital otrzymał z budżetu Powiatu Olsztyńskiego ponad 74 tys. zł. na zakup m.in. automatycznych łóżek z materacami przeciwodleżynowymi, czy wózka do transportowania pacjenta w pozycji leżącej. 50 tys. przekazała też gmina Dobre Miasto. Za kilka dni z kolei otwieramy Poradnię Geriatryczną.
R E K L A M A
banner
Troska o pacjenta jest wspólnym celem szpitala i samorządu Powiatu Olsztyńskiego.

– Rada Powiatu w Olsztynie z entuzjazmem przyjęła pomysł utworzenia poradni – powiedział Wojciech Ruciński, członek Zarządu Powiatu i jednocześnie przewodniczący Rady Społecznej Szpitala. – Wszystkie uchwały w tej sprawie radni powiatowi podejmowali jednogłośnie.

Burmistrz Stanisław Trzaskowski zwrócił uwagę na porozumienie między samorządami.

– Rozpoczął się dobry okres współpracy powiatu i gminy. Mieszkańcy Dobrego Miasta liczą na rozwój szpitala – mówił.

Poradnia Geriatryczna w dobromiejskim ZZOZ będzie otwarta trzy dni w tygodniu. Na pacjentów będzie oczekiwać dr n. med. Małgorzata Stompór, specjalista geriatrii i chorób wewnętrznych.

– Lekarz geriatra dokonuje kompleksowej oceny sprawności funkcjonalnej i stanu psychicznego pacjenta. Dzięki temu ogranicza się konieczność wizyt u innych specjalistów, zmniejsza ilość leków, co przekłada się nie tylko na komfort pacjenta, ale też jego finanse – przekonuje dr Stompór. - Niejednokrotnie do poradni geriatrycznej trafiają osoby, które przeżyły dwie wojny, mają ogromny bagaż doświadczeń życiowych, a jeszcze muszą wyczekiwać w długich kolejkach do kilku lekarzy specjalistów. Poradnia geriatryczna jest więc dobrym rozwiązaniem, nawet z takiego zwykłego, ludzkiego punktu widzenia.

Pacjentami Poradni Geriatrycznej mogą zostać już osoby w wieku 61 lat.

– Chodzi o profilaktykę i promocję pomyślnego starzenia się. Nie musimy żyć 150 lat, ale ważne jest, żeby nasze życie było dobre – przekonywała dr Małgorzata Stompór.

Poradnia Geriatryczna w ZZOZ w Dobrym Mieście od 14 września 2015 r. czynna będzie w dniach: - wtorki w godz. 8:00 – 12:00 - środy w godz. 14:00 – 18:00 - czwartki w godz. 8:00 – 12:00. Wymagane jest skierowanie od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub lekarza specjalisty. Telefon do rejestracji w poradni: 89 616 82 31.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl