Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-09-16 20:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Bursztyn sprzedany

Olsztyn24
W ofercie Izby Celnej były bryły bursztynu o wadze ponad pół kilograma (fot. IC)
Aż 681 tysięcy złotych trafi do budżetu państwa za bursztyn, który dziś (16.09) sprzedali olsztyńscy celnicy. To absolutny rekord w 18-letnich dziejach Izby Celnej w Olsztynie.

Towar – 43 kilogramy bursztynu surowego, w tym bryłki o wadze ponad pół kilograma, oraz gotowa już biżuteria (0,7 kg) - został przez rzeczoznawcę wyceniony na prawie 270 tys. zł.

Chętnych do zakupu było 14 - tu. W wyniku konkursu ofert uzyskano cenę o ponad 400 tys. zł wyższą od wyjściowej. Nabywca to firma z Trójmiasta.
R E K L A M A
banner
Przypomnijmy, że sprzedany właśnie bursztyn został zatrzymany 11 października 2014 roku na przejściu w Grzechotkach. Przemycał go obywatel Chin. Sąd, przed którym przemytnik odpowiadał, zdecydował, że kopalina staje się własnością Państwa a Izbie Celnej w Olsztynie polecił jej sprzedaż.

Izba Celna w Olsztynie szykuje kolejną sprzedaż bursztynu – tym razem do sprzedaży trafi ok. 53 kg surowca. Obecnie jest przygotowywana jego wycena.

Więcej na temat pracy warmińsko-mazurskich celników będzie się można dowiedzieć podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Służby Celnej, które w tym roku odbędą się w 20 września br. na rynku Starego Miasta w Olsztynie.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl