Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MK | 2015-09-21 14:45 | Rozmiar tekstu: A A A
Surowy wyrok na Czesława Małkowskiego

Były prezydent Olsztyna skazany na 5 lat więzienia

Olsztyn24
Ogłoszenie wyroku ws. olsztyńskiej seksafery (fot. MK - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na łączną karę pięciu lat pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Ostródzie skazał dzisiaj (21.09) Czesława Jerzego Małkowskiego za gwałt i molestowanie seksualne podległej sobie urzędniczki. Były prezydent Olsztyna osobiście wysłuchał wyroku, który nie jest prawomocny.

Znana w całym kraju seksafera w olsztyńskim ratuszu skończyła się surowym wyrokiem dla oskarżonego, którego sąd skazał na 2 lata więzienia za zgwałcenie urzędniczki Alicji T. oraz na 4 lata za tzw. seksualne nadużycie stosunku zależności, czyli molestowanie urzędniczki w latach 2003–2007. Poza tym Czesław Małkowski dostał 6-letni zakaz kontaktowania się z byłą podwładną oraz zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach samorządu terytorialnego – również przez 6 lat. Został jednak uniewinniony od zarzutu molestowania innych urzędniczek lub postępowanie umorzono ze względu na przedawnienie czynu.

Sam oskarżony przybył na ogłoszenie wyroku spodziewając się uniewinnienia i przyjął go bez zmrużenia oka.
R E K L A M A
banner
Dziennikarze nie mogli wysłuchać uzasadnienia wyroku, które – tak jak cały proces – zostało wyłączone z jawności ze względu na dobro pokrzywdzonych. Na poczet kary zaliczono byłemu prezydentowi półroczny okres aresztu w 2008 roku. Wyrok nie jest prawomocny.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl