Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2015-09-22 14:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Zespoł Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie gości młodzież z Holandii

Olsztyn24
Uczestnicy wymiany spotkali się na wspólnym posiłku (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie od minionego piątku (18.09) goszczą uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły z Hoogezand w Holandii, którzy uczestniczą w wymianie międzynarodowej zorganizowanej przez te szkoły. Holendrzy przyjechali z rewizytą na tydzień w liczbie dziewięciorga uczniów i dwóch opiekunów, nasi rodacy gościli w Holandii w maju tego roku.

Na czas pobytu holenderskich gości przygotowano bogaty program, obfitujący w mnóstwo atrakcji. Było już zwiedzanie zabytków na olsztyńskiej starówce, ognisko, warsztaty o różnej tematyce i wycieczki. Odbędzie się także spływ kajakowy Krutynią.

W kolejnych dniach przewidziano m.in. zwiedzanie Skansenu w Olsztynku i zajęcia w szkole, podobne do tych, jakie miały miejsce wczoraj (21.09). Po uroczystym powitaniu i spotkaniu z dyrekcją oraz organizatorami przedsięwzięcia, odbyły się warsztaty wokalne, pokazowe lekcje chemii i języka angielskiego, a także lekcja kulturowa, której celem było przybliżyć kulturę naszego kraju i ukazać różnice między naszymi narodami. Uczestnicy wymiany mieli okazję spróbować specjałów polskiej kuchni, które wraz z rodzicami przygotowali uczniowie ZSChiO. Pod koniec dnia odbyły się natomiast ćwiczenia capoeiry połączone z pokazem.
R E K L A M A
banner
Polscy opiekunowie wymiany mają nadzieję, że dzięki tak wszechstronnym zajęciom goście będą mieli okazję lepiej poznać nasze zwyczaje, kulturę i nas samych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl