Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MC | 2015-09-25 22:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowy sprzęt i awanse na Dzień Straży Gminnej

Olsztyn24
Dzień Straży Miejskiej u olsztyńskich strażników (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W kalendarzu pod datą 29 września widnieje Dzień Straży Gminnej. Olsztyńscy strażnicy Miejscy świętowali już dziś (25.09). Kameralna uroczystość odbyła się w siedzibie straży przy al. Piłsudskiego.

Strażników odwiedził ich zwierzchnik - prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Nie przyszedł z pustymi rękami. Przyniósł awanse i nagrody dla wyróżniających się funkcjonariuszy i pracowników, a także nowy sprzęt: cztery rowery i mikrobus do przewożenia osób zatrzymanych.

Dotychczas olsztyńscy strażnicy dysponowali czterema rowerami, teraz ta liczba się podwoiła. Ważne jest także to, że przekazane właśnie pojazdy mają napęd elektryczny. Nowy samochód - Renault Traffic, wyposażony w trzy niezależne kabiny, będzie służył przede wszystkim do przewożenia osób nietrzeźwych, a z takimi strażnicy miejscy mają kontakt przeciętnie 15 razy dziennie.
R E K L A M A
banner
Podczas uroczystości awanse otrzymało 18. mundurowych. Część z nich wręczył prezydent Olsztyna.

- W Polsce toczy się dyskusja o sens utrzymania straży miejskich, ale my, olsztynianie, jesteśmy dumni, że mamy takich aktywnych i pracowitych strażników - mówił Piotr Grzymowicz. - Uważam, że wasza obecność jest niezbędna, bo dzięki temu czujemy się bezpieczniej.

W Straży Miejskiej w Olsztynie pracuje blisko 90 funkcjonariuszy.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl