Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-09-26 18:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Posłanka Beata Bublewicz się cieszy. I wierzy w Senat.

Olsztyn24
Konferencja prasowa posłanki Beaty Bublewicz | Więcej zdjęć »
Olsztyńska posłanka Beata Bublewicz, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, cieszy się z piątkowej decyzji Sejmu RP, zmieniającej przepisy prawa o ruchu drogowym. Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, to od 1 stycznia 2017 roku oczekujący przed przejściem przez ulicę pieszy będzie miał pierwszeństwo przed zbliżającym się pojazdem. Beata Bublewicz jest inicjatorką tej zmiany, której uchwalenie zajęło Sejmowi trzy lata!

- Cieszę się ogromnie, że po trzech latach konsultacji, dyskusji, wczoraj Sejm przyjął ustawę o pierwszeństwie pieszych oczekujących przed przejściem dla pieszych - powiedziała posłanka dzisiaj (26.09) na zwołanej „w terenie”, czyli przy jednym z przejść dla pieszych na ulicy Sielskiej w Olsztynie konferencji prasowej. - To bardzo ważna zmiana, chociaż jeszcze wymaga akceptacji Senatu i akceptacji Prezydenta. Niezwykle ważne jest, żeby w ruchu drogowym szanować najsłabszych, niechronionych jego uczestników.

Według Beaty Bublewicz, statystyki dotyczące ruchu drogowego w Polsce są alarmujące. Od lat nie spada liczba zabitych w ruchu drogowym, w tym na przejściach dla pieszych. Piesi stanowią 1/3 wszystkich zabitych na polskich drogach, a giną w wypadkach (statystycznie) co 8 godzin. Zdaniem posłanki, nowe przepisy tę sytuację diametralnie zmienią - pod warunkiem, że jeszcze w tej kadencji zajmie się nimi Senat. A w tej kadencji parlamentu planowane jest jeszcze tylko jedno posiedzenie Senatu.
R E K L A M A
banner
- Wierzę, że uchwalona przez Sejm zmiana znajdzie się w porządku ostatniego posiedzenia Senatu - powiedziała Beata Bublewicz. - Jeżeli tak się nie stanie, całą procedurę uchwalania tego przepisu trzeba będzie zaczynać od początku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [6]
~--- / 2015-09-28 16:54
Ta zmiana nie została wprowadzona dla bezpieczeństwa pieszych. Ta zmiana została wprowadzona aby ponad 40 mln złotych na promocji nowych rozwiązań zarobiły firmy reklamowe, PR i tego typu. W końcu trzeba dać im zarobić.
~Kamis / 2015-09-27 22:29
Posłanka od Mowy Nienawiści i straszenia sąsiadów, lokatorów mieszkań komunalnych. Teraz na koniec kadencji rozumiem, że to miał być super strzał. Przez 4 lata mieć w d... ludzi i nasyłać na nich Policję a potem udawać zatroskana o ludzki los. Tak się nabrałem
~allensteiner / 2015-09-27 21:29
Stoi przed przejściem jakaś [...] (choćby rodzaju męskiego). Zwalniam, mrugam światłami, ale to-to gapi się w niebo albo w przeciwna stronę. Trąbię, zatrzymuję się - młoda, sprawna osoba lezie jak 99-letnia babcia (czy dziadek). Litości, wielce szanowni piesi! Może kierowca coś musi, ale wy też się do czegoś poczujcie. Jezdnia to jezdnia.
~kierowca / 2015-09-27 10:18
Posłanka Bublewicz "błysneła" na koniec kadencji sejmu? Bój to jej ostatni.
~korek1 / 2015-09-26 22:26
Jak mi wiadomo już jest przepis mówiący pieszy z chwilą postawienia nogi na pasach ma pierszeństwo więc po co dublować przepisy. Atak na marginesie to wy z PO nic już nie róbcie bo za co się weżmiecie to spieprzycie a i czasy waszych ,,rządów''dobiegają końca daj Boże zapanuje w Polsce normalność i będziemy wreszcie suwerennym krajem niezależnym od niemiec i zdrajcy Tuska.
~korek1 / 2015-09-26 22:19
Współczuję takiego rozumu czy ktoś POmyślał co się stanie jak pieszy wtargnie pod jadący samochód, który w miejscu się nie zatrzyma. Znajdą się tacy dla, których ten przepis da prawo do wejścia na pasy ale co będzie jak wejdzie wprost pod jadący metr od niego pojazd. Niektórym PO
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa poseł Beaty Bublewicz

»

26-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl