Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-09-27 14:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek

Olsztyn24
Pożegnanie dyrektora Głowackiego przed premierą spektaklu „Dzienniki Gwiazdowe” | Więcej zdjęć »
W Olsztyńskim Teatrze Lalek miała wczoraj (26.09) miejsce otwierająca sezon artystyczny 2015/2016 premiera sztuki „Dzienniki Gwiazdowe” Stanisława Lema w adaptacji i reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego. Inauguracja nowego sezonu wiąże się dla teatru z poważną zmianą, bowiem na emeryturę z początkiem września odszedł jego dotychczasowy dyrektor Zbigniew Głowacki. 

Zbigniew Głowacki urodził się w 1948 roku w Siemiatyczach. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i wydziału reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie z filią w Białymstoku. Przez 10 lat pracował w radiu. W lipcu 2005 roku został dyrektorem naczelnym i artystycznym Olsztyńskiego Teatru Lalek z misją powrotu do korzeni teatru lalek, operującego ciekawą formą plastyczną.

Dyrektora osobiście pożegnał przed rozpoczęciem spektaklu prezydent miasta Piotr Grzymowicz w towarzystwie Gabrieli Konarzewskiej, dyrektor wydziału kultury i ochrony zabytków Urzędu Miasta Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Pierwszy konkurs na nowego dyrektora ogłoszony w maju tego roku nie został rozstrzygnięty, gdyż kandydaci nie spełnili oczekiwań komisji konkursowej. Ogłoszenie nowego konkursu na to stanowisko zaplanowane zostało na czas po zakończeniu wakacji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Pożegnanie Zbigniewa Głowackiego, dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek

»

26-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl