Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2015-08-17 17:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto ogłosiło konkursy na stanowiska dyrektorów MOK i OTL

Olsztyn24
Obecnie MOK działa pod przewodnictwem Marka Marcinkowskiego | Więcej zdjęć »
Miejski Ośrodek Kultury oraz Olsztyński Teatr Lalek czekają na nowych dyrektorów. Miasto właśnie ogłosiło konkursy na te stanowiska. Dotychczasowi szefowie obu instytucji to dyrektorzy z wieloletnim doświadczeniem. Marek Marcinkowski kieruje MOK-iem od piętnastu lat, natomiast Zbigniew Głowacki szefował olsztyńskim „Lalkom” przez ostatnią dekadę. W tym czasie obie instytucje odnosiły mnóstwo sukcesów i były chwalone w kraju za propozycje przedstawiane miejscowym oraz przyjezdnym.

Wielu zwolenników ma Olsztyńskie Lato Artystyczne, sztandarowa propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury. Właśnie trwa kolejny sezon tego najdłuższego festiwalu w Polsce. W tym czasie cykl imprez - jako całość oraz jako poszczególne wydarzenia - był wielokrotnie nagradzany. OLA zdobyła certyfikat Polskiej Izby Turystyki jako Turystyczny Produkt roku 2005, natomiast Olsztyńskie Noce Bluesowe wielokrotnie były uznawane za najlepszą imprezę bluesową w kraju.

Ale to nie tylko imprezy, a także rewitalizacja Kamienicy Naujacka, czyli obecnej siedziby MOK-u oraz Tartaku Raphaelsohnów, zaadoptowanego na Muzeum Nowoczesności.
R E K L A M A
banner
O tym, kto będzie szefem Miejskiego Ośrodka Kultury powinniśmy się dowiedzieć do 15 października bieżącego roku. Do tego dnia zostanie przeprowadzony konkurs. Tymczasem do końca września ma się odbyć kolejny konkurs na stanowisko dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek. To druga próba znalezienia następcy Zbigniewa Głowackiego.

- Pierwsza nie powiodła się, bowiem żaden z trójki kandydatów nie przekonał komisji, że warto na niego postawić - wyjaśnia prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

A poprzeczka jest zawieszona niezwykle wysoko. Olsztyńscy aktorzy prezentowali swe spektakle na wielu scenach w kraju i za granicą. Wśród nagród i wyróżnień są m.in. uznanie „Historii całkiem zwyczajnej” za najlepszy spektaklu dla dorosłych podczas Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA w Rzeszowie w 2014 roku oraz trzy laury za „Igraszki z diabłem” podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalkowych w Opolu w 2007 roku.

Umowy z wyłonionymi w konkursach dyrektorami obu instytucji zostaną podpisane na trzy lata.

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~xx / 2015-08-19 09:17
Dobrze, że nowy kontrakt tylko na trzy lata! Warto skrócić nawet do dwóch lat,na próbę, żeby się nie męczyć, jak będzie to niewypał i sami swoi. I żeby nie był to pan Otoliński dla MOK, bo MOK padnie w ludnej, ale i taniej marce komercha .
~Franek / 2015-08-18 13:42
Podzielam zdnie przedmócy... nic się nie zmieni...
~korek1 / 2015-08-18 10:29
Jak znam życie to nowymi dyrektorami zostaną starzy bo im jeszcze mało i czują się niezastąpieni. Grzymowicz już zareklamował i POkazał kto ma wygrać to jest towarzystwo wzajemnej adoracji i sitwa w układach.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl