Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-08-17 17:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto ogłosiło konkursy na stanowiska dyrektorów MOK i OTL

Olsztyn24
Obecnie MOK działa pod przewodnictwem Marka Marcinkowskiego | Więcej zdjęć »
Miejski Ośrodek Kultury oraz Olsztyński Teatr Lalek czekają na nowych dyrektorów. Miasto właśnie ogłosiło konkursy na te stanowiska. Dotychczasowi szefowie obu instytucji to dyrektorzy z wieloletnim doświadczeniem. Marek Marcinkowski kieruje MOK-iem od piętnastu lat, natomiast Zbigniew Głowacki szefował olsztyńskim „Lalkom” przez ostatnią dekadę. W tym czasie obie instytucje odnosiły mnóstwo sukcesów i były chwalone w kraju za propozycje przedstawiane miejscowym oraz przyjezdnym.

Wielu zwolenników ma Olsztyńskie Lato Artystyczne, sztandarowa propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury. Właśnie trwa kolejny sezon tego najdłuższego festiwalu w Polsce. W tym czasie cykl imprez - jako całość oraz jako poszczególne wydarzenia - był wielokrotnie nagradzany. OLA zdobyła certyfikat Polskiej Izby Turystyki jako Turystyczny Produkt roku 2005, natomiast Olsztyńskie Noce Bluesowe wielokrotnie były uznawane za najlepszą imprezę bluesową w kraju.

Ale to nie tylko imprezy, a także rewitalizacja Kamienicy Naujacka, czyli obecnej siedziby MOK-u oraz Tartaku Raphaelsohnów, zaadoptowanego na Muzeum Nowoczesności.
R E K L A M A
banner
O tym, kto będzie szefem Miejskiego Ośrodka Kultury powinniśmy się dowiedzieć do 15 października bieżącego roku. Do tego dnia zostanie przeprowadzony konkurs. Tymczasem do końca września ma się odbyć kolejny konkurs na stanowisko dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek. To druga próba znalezienia następcy Zbigniewa Głowackiego.

- Pierwsza nie powiodła się, bowiem żaden z trójki kandydatów nie przekonał komisji, że warto na niego postawić - wyjaśnia prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

A poprzeczka jest zawieszona niezwykle wysoko. Olsztyńscy aktorzy prezentowali swe spektakle na wielu scenach w kraju i za granicą. Wśród nagród i wyróżnień są m.in. uznanie „Historii całkiem zwyczajnej” za najlepszy spektaklu dla dorosłych podczas Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA w Rzeszowie w 2014 roku oraz trzy laury za „Igraszki z diabłem” podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalkowych w Opolu w 2007 roku.

Umowy z wyłonionymi w konkursach dyrektorami obu instytucji zostaną podpisane na trzy lata.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl