Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras./MC | 2015-09-29 22:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Wymigali „Olsztyn kocham”

Olsztyn24
Premiera miganego teledysku w SOSW dla Dzieci Niesłyszących (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Znani olsztynianie i niesłysząca młodzież wspólnie zaśpiewali przebój Czerwonego Tulipana „Olsztyn kocham”. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie powstał „migany” teledysk do tego utworu. Na ekranie obok podopiecznych SOSW i Czerwonego Tulipana możemy zobaczyć Iwonę Pavlović, Joannę Jędrzejczyk, Krzysztofa Hołowczyca, Karola Jabłońskiego, Norbiego, Bohdana Głuszczaka, Marcina Możdżonka i prezydenta Olszyna Piotra Grzymowicza. Dzisiaj (29.09) w SOSW przy ul. Grzegorzewskiej zaprezentowano efekty kilku tygodni pracy nad teledyskiem.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli działacze olsztyńskiej Fundacji Dźwięki Ciszy.

- Na pewno było bardzo wiele emocji - przyznaje prezes fundacji, Ewa Miller. - To piąty nasz teledysk, ale pierwszy, do którego udało nam się pozyskać tak znamienitych gości.
R E K L A M A
banner
Tancerka Iwona Pavlović, zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, żeglarz Karol Jabłoński, piosenkarz Norbi, reżyser Bohdan Głuszczak, siatkarz Marcin Możdżonek i prezydent Olszyna Piotr Grzymowicz „migali” refren piosenki.

- Cieszę się, że mogliśmy zrealizować projekt, który promuje nasze miasto i pokazuje, że jesteśmy bez barier -
mówi Piotr Grzymowicz. - Było to dla mnie wyjątkowe, bo wcześniej nie miałem możliwości samemu uczyć się języka migowego. Nie było to takie proste, ale starałem się jak najszybciej poznać tajniki tego języka.

Całego przedsięwzięcia nie byłoby oczywiście bez muzyków Czerwonego Tulipana.

- W poprzednim roku wykonywaliśmy ten utwór na żywo z osobami niedosłyszącymi -
wspomina Ewa Cichocka. - To było niesamowicie wzruszające przeżycie, więc jak teraz padła propozycja, to od razu wiedzieliśmy, że to będzie coś niezwykłego.

- To nie było łatwe - dodaje Krystyna Świątecka. - Gdy patrzyłam, jak ktoś miga, to wydawało mi się, że to proste. Okazuje się, że musiałyśmy to wiele razy prześpiewać, żeby zgrać to, co śpiewamy z tym, co pokazujemy.

Dotychczas w Olsztynie powstało pięć takich klipów. Trwają prace nad przygotowaniem kolejnego, tym razem na rockową nutę.

Projekt „Olsztyn kocha - Olsztyn miga” współfinansował Samorząd Olsztyna.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~lucy477 / 2015-10-03 12:35
Witam, gdzie można obejrzeć poprzednie klipy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Czerwony Tulipan - Olsztyn Kocham - interpretacja w PJM

29-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl