Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2015-09-29 23:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzyka filmowa, Koncert rodzinny oraz recital Jacka Wójcickiego w filharmonii

Olsztyn24
  | Więcej zdjęć »
W czwartek i piątek (1-2.10) o godz. 19.00, w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędą się dwa wieczory z Muzyką filmowa. W wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcja Piotra Sułkowskiego usłyszymy przeboje muzyki filmowej, które zazwyczaj towarzyszą nam w kinie.

W koncercie usłyszymy m.in. muzykę z filmów Titanic, Gladiator, Władca pierścieni, Piraci z Karaibów, Pan Tadeusz. Kompozytorzy muzyki do wymienionych filmów mają w dorobku muzykę do wielu produkcji filmowych. I tak, na przykład, autor muzyki do filmu Tytanic, Amerykanin James Horner (1953-2015) ma na swoim koncie muzykę do ponad 110 filmów, w tym do Apollo 13, Willow, Braveheart, Glory, Piękny umysł, Avatar. Muzykę do Gladiatora nagrodzoną Złotym Globem, skomponowali: kompozytor niemiecki Hans Zimmer, autor ścieżek dźwiękowych do ponad 120 filmów, w tym: Rain Man, animowany Król Lew, Karmazynowy przypływ, Cienka czerwona linia, Gladiator, Ostatni samuraj, Sherlock Holmes, Incepcja) oraz Lisa Gerrard, australijska kompozytorka i wokalistka, znana szeroko jako członkini grupy Dead Can Dance. Howard Shore, kompozytor muzyki do filmu Władca Pierścieni, jest autorem muzyki do ponad 50 filmów - do najbardziej znanych należą: Hobbit, Filadelfia, Siedem, Klient, Milczenie owiec, Gangi Nowego Jorku.

Naszą kinematografię w koncercie „reprezentować” będzie muzyka z filmu „Pan Tadeusz” autorstwa Wojciecha Kilara. Ten wielki artysta napisał muzykę do ponad 130 filmów, współpracując reżyserami tej miary, co Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski, Wojciech Has, Tadeusz Konwicki. Sławę ogólnoświatową przyniosła Kilarowi m.in. muzyka do filmów „Drakula” F.F. Coppoli oraz „Dziewiąte wrota” i „Pianista” Romana Polańskiego.
R E K L A M A
banner
Muzyka z filmów zabrzmi również w filharmonii w niedzielę (4.10) o godz.11.00 na pierwszym w tym sezonie Koncercie rodzinnym.

Również w niedzielę o godzinie 18.00 zapraszamy do filharmonii na recital Jacka Wójcickiego - artysty o niepowtarzalnym stylu, śpiewającego niezapomniane piosenki w niecodziennych interpretacjach.

******

Kasa biletowa czynna pon.-wt. od godz.10-18 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.
Bilety do nabycia również na stronie www.filharmonia.olsztyn.pl
Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl