Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-09-30 20:59 | Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie z cyklu „Kościół luterański na Mazurach i Warmii”

Erwin Kruk z wykładem na zamku

Olsztyn24
Erwin Kruk w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku | Więcej zdjęć »
W Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku odbyło się dziś (30.09) kolejne spotkanie z cyklu „Kościół luterański na Mazurach i Warmii”. Tym razem z wykładem zatytułowanym „Okruchy Mazurskie” wystąpił Erwin Kruk - urodzony w 1941 roku pod Nidzicą Mazur, od 1966 roku mieszkający w Olsztynie prozaik, poeta i publicysta, a także członek synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, a w 1999 roku współtwórca Mazurskiego Towarzystwa Ewangelickiego.

Jak zapowiedział prowadzący spotkanie w zamku Andrzej Rzempołuch z Muzeum Warmii i Mazur, treść przygotowanego przez Erwina Kruka wykładu również dla niego miała być niespodzianką. I chyba była, bo wykład poświęcony był historii samego wykładowcy (głównie okresowi związanemu z rodzinnym Dobrzyniem i późniejszym zamieszkiwaniem w Elgnówku), jego rodziny sąsiadów i znajomych. Sprawy religii Erwin Kruk poruszał tylko wówczas, gdy było to niezbędne do omówienia prezentowanej osoby lub wydarzenia. Sporo miejsca w swoim wystąpieniu wykładowca poświęcił też Mazurom i gwarze Mazurskiej. Na zakończenie wykładu zaprezentował swój wiersz napisany w tej gwarze.

Spotkanie z Erwinem Krukiem było trzecim z realizowanego przez Muzeum Warmii i Mazur cyklu „Kościół luterański na Mazurach i Warmii”. Do tej pory do udziału w cyklu zaproszeni byli: biskup Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Rudolf Bażanowski oraz prof. dr hab. Janusz Małłek. Odpowiedzialny za cykl Andrzej Rzempołuch planuje zorganizowanie łącznie około 10 spotkań, w tym ze znawcami tematu z zagranicy.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wykład Erwina Kruka w Muzeum Warmii i Mazur

30-09-2015

image galeria
Wykład Erwina Kruka pt. „Okruchy Mazurskie”

30-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl