Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-10-01 13:04 | Rozmiar tekstu: A A A
Dziś początek loterii Ministerstwa Finansów

Zacznij zbierać paragony fiskalne!

Olsztyn24
 
1 października 2015 roku to początek Narodowej Loterii Paragonowej. Od dziś warto zacząć zbierać paragony wystawiane przez sprzedawców i usługodawców, gdyż co miesiąc do wygrania będą atrakcyjne nagrody – samochody osobowe, laptopy i tablety. Pierwsze losowanie odbędzie się już w listopadzie.

Początek loterii został oficjalnie ogłoszony 30 czerwca 2015 roku. Wtedy bowiem resort finansów podpisał umowę z wykonawcą projektu – konsorcjum spółek Unique One i NuOrder – na mocy której datę rozpoczęcia zabawy wyznaczono na 1 października br. Warto przypomnieć, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w losowaniu cennych nagród.

Zasady uczestnictwa w loterii paragonowej
R E K L A M A
banner
W akcji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które zarejestrują na stronie internetowej loterii dowolną liczbę paragonów fiskalnych wystawionych na kwotę co najmniej 10 zł. To jednak nie wszystko. Paragony muszą być bowiem zgłaszane w miesiącu zakupu i po rejestracji należy je zachować. Ponadto, konsumenci, którzy chcą zostać uczestnikami zabawy, powinni pamiętać, że nie każdy dokument wydany przez sprzedawcę da szansę na wygraną.

- W loterii paragonowej nie będą brane pod uwagę różnego rodzaju wydruki niefiskalne, np. potwierdzenia płatności kartą oraz tzw. rachunki kelnerskie, jak również faktury VAT. Warto więc, szczególnie od dziś, zwracać uwagę na to czy otrzymaliśmy paragon fiskalny, czy też inny dowód sprzedaży - podkreśla Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Do wygrania m.in. samochód osobowy marki Opel


Zarejestrowanie paragonu fiskalnego na stronie internetowej loterii da szansę na wygranie samochodu osobowego marki Opel, laptopa lub tabletu. Nagrody będą rozlosowywane przez najbliższy rok, począwszy od listopada, raz w miesiącu. Na wyróżnienia mogą również liczyć przedsiębiorcy, którzy wydadzą zwycięskie paragony.

- Właściciele firm, w których wystawiono wylosowane dowody sprzedaży, otrzymają tablety. Ponadto, co 3 miesiące na uczestników loterii czeka nagroda specjalna, czyli Opel Insignia. Będzie ona losowana spośród paragonów pochodzących z premiowanej branży - tłumaczy Marcin Ciechowicz.

Dlaczego akurat paragony fiskalne?

Loteria nie jest pierwszym pomysłem na akcję, która ma zachęcać do odbierania paragonów. Wystarczy przypomnieć inną kampanię, koordynowaną każdego roku w okresie ferii zimowych i wakacji przez resort finansów – „Weź paragon”. Dlaczego akurat te dokumenty są tak istotne?

- Paragon fiskalny jest potwierdzeniem tego, że przedsiębiorca, który powinien rejestrować obrót przy pomocy kasy, prowadzi sprzedaż zgodnie z przepisami i płaci należne podatki. Dla konsumenta to oczywiście możliwość łatwiejszego skorzystania z prawa do reklamacji lub zwrotu towaru - wyjaśnia ekspert PCKF.

Loterie z paragonami fiskalnymi cieszyły się do tej pory popularnością m.in. w Grecji, Portugalii, Chinach, Brazylii i na Słowacji. Celem polskiej akcji jest zarówno promowanie uczciwej konkurencji wśród przedsiębiorców, jak i wyrobienie dobrych nawyków u konsumentów. A sukces loterii ma mieć realne przełożenie na walkę z „szarą strefą” i poprawę ściągalności podatków.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl