Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-10-01 15:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Zjednoczona Lewica zaprezentowała kolejny blok programu wyborczego

Olsztyn24
Od prawej: Tadeusz Iwiński i Marcin Kulasek przy billboardzie „Konkubina też rodzina” | Więcej zdjęć »
Na siedem tematycznych bloków Zjednoczona Lewica podzieliła swoją ofertę wyborczą. Dzisiaj (1.10) w Olsztynie kandydaci tej koalicji na posłów w olsztyńskim okręgu wyborczym - Tadeusz Iwiński i Marcin Kulasek - zaprezentowali drugi z bloków propozycji dla wyborców - blok poświęcony konkubinatom.

Zjednoczona Lewica stoi na stanowisku, że brak rozwiązań prawnych regulujących status prawny oraz prawa osób pozostających w związkach partnerskich (mowa o konkubinatach) jest pogwałceniem artykułu 32 Konstytucji RP stanowiącego, że „nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”.

Obecnie w Polsce co czwarte polskie dziecko rodzi się w związkach pozamałżeńskich, na które, według Zjednoczonej Lewicy, zdecydowały się miliony osób niemogących wstąpić z różnych powodów w związek małżeński. Konkubinat powinien być dla nich uproszczeniem życia, nie zaś przysłowiową kłodą rzucaną pod nogi. Dlatego też ZL chce doprowadzić do uchwalenia ustawy o związkach partnerskich.
R E K L A M A
banner
Więcej na ten temat w relacji wideo z dzisiejszej konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa Zjednoczonej Lewicy [1.10.2015]

01-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl