Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-10-01 15:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Zjednoczona Lewica zaprezentowała kolejny blok programu wyborczego

Olsztyn24
Od prawej: Tadeusz Iwiński i Marcin Kulasek przy billboardzie „Konkubina też rodzina” | Więcej zdjęć »
Na siedem tematycznych bloków Zjednoczona Lewica podzieliła swoją ofertę wyborczą. Dzisiaj (1.10) w Olsztynie kandydaci tej koalicji na posłów w olsztyńskim okręgu wyborczym - Tadeusz Iwiński i Marcin Kulasek - zaprezentowali drugi z bloków propozycji dla wyborców - blok poświęcony konkubinatom.

Zjednoczona Lewica stoi na stanowisku, że brak rozwiązań prawnych regulujących status prawny oraz prawa osób pozostających w związkach partnerskich (mowa o konkubinatach) jest pogwałceniem artykułu 32 Konstytucji RP stanowiącego, że „nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”.

Obecnie w Polsce co czwarte polskie dziecko rodzi się w związkach pozamałżeńskich, na które, według Zjednoczonej Lewicy, zdecydowały się miliony osób niemogących wstąpić z różnych powodów w związek małżeński. Konkubinat powinien być dla nich uproszczeniem życia, nie zaś przysłowiową kłodą rzucaną pod nogi. Dlatego też ZL chce doprowadzić do uchwalenia ustawy o związkach partnerskich.
R E K L A M A
banner
Więcej na ten temat w relacji wideo z dzisiejszej konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~stary malkontent / 2015-10-12 14:51
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, ale nie przekonał mnie Pan. Zarejestrowanie się przed urzędnikiem USC w zwiazku takim jak nasz może być tylko "formą zastepczą " zawarcia małżeństwa. Problemy , które Pan wymienił (dziedziczenie, mieszkaniowe, zdrowie) nie musi regulować ustawa. Od tego jest notariusz, zameldowanie, pełnomocnictwo. Tego się trzymamy. A wszystkie pary homoseksualne też mają prawo w ten sposób pilnować swoich spraw. I to bez zbędnego rozgłosu. Nasze społeczeństwo nie dorosło jeszcze do takiego poziomu tolerancji.
~Tadeusz Iwiński / 2015-10-04 10:15
Związki partnerskie to nie "łóżkowe" kontakty studentów w akademikach.Chodzi o to,by ludzie-na ogół mieszkający z sobą od lat- zarejestrowali ten związek przed urzędnikiem stanu cywilnego. Rozwiąże to istniejące dziś absurdy dotyczące kwestii dziedziczenia,spraw mieszkaniowych,a nawet tak oczywiste, jak dowiadywanie się w szpitalach o stan zdrowia partnera/partnerki. Projekty lewicy wzorowane są na modelu francuskiego PACS (obowiązują nad Sekwaną od 1999r.),a ich praktyka w 95% odnosi się do ZWIĄZKÓW HETEROSEKSUALNYCH. Ale często spotykane są sytuacje,że mieszkają z sobą razem dwie starsze panie (bp. wdowy)-po to, by nie czuć się samotne oraz obniżyć koszty utrzymania. Ostatni raz odrzucono w Sejmie taki właśnie projekt lewicy dwa lata temu,a kilka tygodni temu większość PO wraz z PSL i "naturalnie" razem z PiS zagłosowały kolejny raz przeciwko wprowadzeniu naszego projektu ustawy pod obrady Sejmu.
~stary malkontent / 2015-10-02 12:13
w takim związku zwanym konkubinatem jestem od 10 lat. (obydwoje byliśmy w długich związkach małżeńskich, mamy swoje dorosłe dzieci) Kilka razy trafiłem do szpitala (no cóż taki wiek) i zawsze w "dokumentach" wskazywałem osobę "uprawniona" do wiedzy o stanie zdrowia. Do karty bankomatowej kod PIN jest w "znanym miejscu" w domu bo sobie ufamy. Może by tak ta "troskliwa" LEWICA RP pomyślała o zalegalizowaniu związków młodzieży naszej. Bo to nie tajemnica, że wnukowie studiujący a mieszkający w akademikach i na stancjach mieszkają wspólnie z dziewczynami (kobietami) i to bez zalegalizowania związku. A co ze związkami młodszych ? Przecież wiadomo, że już 15-to latki związują się w pary. Co, też ich legalizować. Ja jestem przekonany, że poglądy "lewicowe" dotyczą L U D Z I P R A C Y a nie ich łóżkowych związków.
~ela ela ela / 2015-10-02 10:01
ja mam taka cicha nadzieje, ze nie zobacze nigdy wiecej komuszkow w sejmie
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa Zjednoczonej Lewicy [1.10.2015]

»

01-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl