Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-10-01 19:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedszkolaki i młodzież na edukacyjnym rajdzie z Uniwersytetem Nowoczesnego Obywatela

Olsztyn24
Rajd dla maluchów był nie lada przygodą (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela na dzisiejszy (1.10) poranek przygotował Arystotelesowski Rajd Edukacyjny po Lesie Miejskim. Tego typu spotkania odbywają się systematycznie. Tym razem uczestnicy wydarzenia - dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 24 oraz Przedszkola Niepublicznego „Promyczek”, a także młodzież z Gimnazjum nr 11 w Olsztynie wyruszyli spod Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych.

Okazją do dzisiejszego spotkania jest 70-lecie Narodowego Banku Polskiego - był to temat przewodni rajdu. W tym roku Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela świętuje także jubileusze 15-lecia Rzecznika Praw Dziecka oraz 70-lecie olsztyńskiej „Polikliniki”, dlatego też podczas wycieczki zostały poruszone te trzy tematy.

Licznie zgromadzoną grupę dzielnych olsztyńskich przedszkolaków oraz gimnazjalistów przywitał prowadzący spotkanie Zbigniew Majchrzak. Dzieci przyniosły własnoręcznie zbierane żołędzie i przekazały je przedstawicielowi Lasu Miejskiego, który dokarmi nimi leśne zwierzęta. Dzięki temu gestowi, najmłodsi będą bardziej wrażliwi na potrzeby naszych mniejszych braci i będą pamiętać, żeby troszczyć się o zwierzęta.
R E K L A M A
banner
Kolejnym gościem specjanym rajdu był przedstawiciel „Polikliniki”, Łukasz Gąsiorowski, który przybliżył dzieciom Kodeks zdrowego życia. Zwrócił uwagę na odpowiednie odżywianie i aktywny wypoczynek, które są niezwykle istotne dla zachowania dobrego zdrowia.

W czasie rajdu dzieci dzielnie maszerowały, biegały i przeszły nawet „tor pogromców smoków”, a wszystko to z zachowaniem szacunku dla miejsca, w jakim się znajdowały. Pamiętały, aby zachować ciszę i niczego nie niszczyć. W trasie robiono małe przerwy, a podczas nich rozmawiano o ważnych sprawach, takich jak zalety przebywania w lesie, odpowiedzialność człowieka za opiekę nad zwierzętami, szacunek dla nich, dbanie o każde najmniejsze nawet stworzenie. Poruszono także poważniejsze tematy, jednak przedstawione w sposób odpowiedni do wieku uczestników. Rozmawiano o bezpieczeństwie dzieci, kampaniach Narodowego Banku Polskiego i strefie euro.

Zbigniew Majchrzak o programach:

Wszystkie nasze programy w ramach tych jubileuszy są programami komplementarnymi. Zgodnie bowiem z piękną myślą Janusza Korczaka, że „nie ma dzieci - są ludzie” oraz radą Władysława Grabskiego, który uważał, że „Polskę należy budować od dołu”, w naszych programach biorą udział mądre dzieci z bardzo dobrych przedszkoli i szkól. Nasze dzieci mają lepszą wiedzę o euro, bezpiecznych finansach, Konstytucji RPO i Kodeksie zdrowego życia niż wielu dorosłych.

Był też czas na chwilę relaksu - ćwiczenia oddechowe, dzięki którym uczestnicy rajdu dowiedzieli się, jak prawidłowo oddychać i tym samym korzystać z dobroczynnych właściwości lasu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~ / 2015-11-10 21:26
czy pan z UNO ma kompetencje do prowadzenia spotkan z dziećmi? czy ktoś to sprawdzał?
~ / 2015-10-02 11:40
bfb
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Arystotelesowski Rajd Edukacyjny po Lesie Miejskim

01-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl