Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras./MC | 2015-10-05 15:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Grupa Energetyczna Urzędu Miasta podpisała umowę na dostawę prądu

Olsztyn24
Podpisanie umowy w Urzędzie Miasta Olsztyna (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W ratuszu podpisane zostały dzisiaj (5.10) umowy na dostawę energii elektrycznej dla Grupy Energetycznej Urzędu Miasta Olsztyna. Łącznie 262 jednostki wchodzące w skład grupy kupiło 97,4 GWh energii. Grupowy zakup energii zastosowano w Olsztynie po raz siódmy.

- Cieszymy, że dzięki grupie, którą zgromadziliśmy mamy niższe ceny - mówił prezydent Piotr Grzymowicz. - Pieniądze, które w ten sposób zaoszczędzimy, możemy wydać na inne potrzebne zadania. To ważne, że do naszej grupy dołączają nowe jednostki.

Liczba podmiotów, które weszły w skład grupy w porównaniu do poprzedniego roku wzrosła o niemal 100. Dołączyły m.in. Wojewódzki Sąd Administracyjny, spółka Warmia i Mazury, która zarządza lotniskiem w Szymanach, Mrągowo oraz Elbląg.
R E K L A M A
banner
- To dla nas znaczna oszczędność - przyznaje prezydent Elbląga, Witold Wróblewski. - Przy tym wolumenie, który zaplanowaliśmy, czyli niemal 20 GWh, zapłacimy o ponad 560 tys. złotych mniej, niż gdybyśmy kupowali prąd poza grupą.

W tym roku pierwszy raz rozdzielono przetarg na dwie części. Osobno kupowany był prąd niezbędny do oświetlenia ulic - w tym przypadku dostawcą będzie RWE Polska, osobno na zasilanie budynków i innych instalacji - tu najlepszą ofertę złożyła Energa Obrót.

W pierwszym przypadku za MWh członkowie grupy zapłacą 192,84 zł, w drugim - 206,10 zł. To znacznie mniej, niż w poprzednim roku, kiedy średnia stawka wyniosła 228 złotych. Rokrocznie Grupa Energetyczna dostaje oferty niższe o ok. 35-40 proc. w stosunku do stawek cennikowych.

- Olsztyn jest drugim w kraju miastem, po Krakowie, które jest właścicielem całej infrastruktury oświetleniowej - mówi dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, Jerzy Roman. - Tym bardziej przystąpienie do takiej grupy i wiążące się z tym oszczędności są znaczące i bardzo wymierne.

W tym roku zapadnie jeszcze jedno rozstrzygnięcie związane z energią elektryczną. Dowiemy się jakie stawki będą płacić przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się powierzyć negocjacje stawek Urzędowi Miasta.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl