Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-10-07 13:51 | Rozmiar tekstu: A A A

„Autochodzik” wchodzi do szkół

Olsztyn24
W Olsztynie Autochodzik działa już od 209 roku
W czwartek (8.10) rusza kolejna, już 7. edycja programu „Autochodzik”. Celem podejmowanych działań jest przygotowanie najmłodszych do samodzielności w ruchu drogowym. W czasie najbliższych 9. miesięcy dzieci zrealizują 6 tematów, które przybliżą maluchom nie tylko podstawy bezpieczeństwa na drodze, ale też wiele interesujących kwestii związanych m.in. z rodzajami pojazdów, różnymi formami podróżowania, czy działaniem odblasków. Niezbędna wiedza przekazywana będzie w formie kreatywnych zabaw edukacyjnych m.in. pogadanek z konkursami, spacerów edukacyjnych, czy warsztatów plastycznych i wystaw.

Obecna edycja pod nazwą „Rowerowy Autochodzik” zwraca uwagę na koncepcję Zrównoważonej Mobilności, która w trosce o środowisko promuje transport publiczny, komunikację rowerową i piesze podróżowanie, zmniejszając tym samym liczbę samochodów na drodze. Od wiosny 2015 Mirosław Arczak – oficer rowerowy Olsztyna, wspomaga program. Nie tylko przedstawia wizję, osiągnięcia miasta w zakresie promowania eko-transportu, ale również uczy nauczycieli, dzieci i rodziców podstawowych zasad poruszania się rowerem. Projekt „Rowerowy autochodzik” wpisuje się w realizację zapisów Strategii poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla miasta Olsztyna na lata 2014 – 2020.

Nowością w programie jest rozszerzenie nauczania na dzieci z zerówek i pierwszych klas. Oprócz nauczycieli przedszkolnych, po raz pierwszy pierwsza grupa 20 nauczycieli z olsztyńskich szkół podstawowych objętych zostanie kompleksowym przygotowaniem merytorycznym i metodycznym. Wszystkie grupy przedszkolne i klas podstawowych zostaną wyposażone w specjalnie przygotowane „Kuferki rajdowe”, które zawierają między innymi karty „Zadania dla rodzinki”, książeczki rajdowe, scenariusze zajęć, materiały odblaskowe i płyty. Postępy zespołów, zadania, konkursy można śledzić na bieżąco na stronie www.rowerowyautochodzik.pl.
R E K L A M A
banner
W czasie szkolenia 8 października, 60 nauczycieli będzie uczestniczyło w specjalnych warsztatach metodycznych, pozna ideę i formy działania programu. W sposób praktyczny zapozna się z koncepcją Zrównoważonej Mobilności.

Program realizowany jest od 2009 roku dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Michelin, WORD - Regionalnego Centrum BRD w Olsztynie i Urzędu Miasta w Olsztynie. Policja oraz PCK wspomagają prowadzone działania i akcje edukacyjne adresowane do kilku tysięcy najmłodszych dzieci.

******

Program startu 7. edycji „Autochodzika”:
8 października 2015
w siedzibie WORD OLSZTYN, ul. Towarowa 17B

» 8.30 - oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli władz miasta, WORD Olsztyn i Michelin
» 8.45 - 11.30 - szkolenie dla nauczycieli przedszkolnych
» 12.30 – 15.30 - szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl