Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-10-08 14:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Niepełnosprawni sportowcy Olimpiad Specjalnych rywalizowali w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

Olsztyn24
XII Regionalny Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych | Więcej zdjęć »
Olsztyńska Szkoła Wyższa po raz kolejny gościła niepełnosprawnych sportowców. W hali sportowej tej uczelni przy ul. Bydgoskiej zorganizowano dziś (8.10) XII Regionalny Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

W zawodach wzięło udział 40 zawodników reprezentujących sekcje Olimpiad Specjalnych w Bartoszycach, Działdowie, Elblągu, Giżycku, Jezioranach, Kętrzynie, Kruzach, Żardenikach i Olsztynie. Uczestnicy mogli startować w aż 25. dyscyplinach sportowo-rekreacyjnych.

Zawody miały charakter rehabilitacyjno–treningowy i były szczególną formą terapii. Imprezy z cyklu Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej  skierowane są do osób z niepełnosprawnością sprzężoną, które nie mogą brać udziału w oficjalnych treningach i zawodach Olimpiad Specjalnych, ze względu na współwystępującą z niepełnosprawnością intelektualną niepełnosprawność fizyczną o bardzo szerokim zakresie. Dlatego w zawodnikom w wykonaniu poszczególnych konkurencji pomaga kilkudziesięciu trenerów i wolontariuszy.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XII Regionalny Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

08-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl