Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-10-10 16:45 | Rozmiar tekstu: A A A

„Kraplak” w Galerii Bakałarz

Olsztyn24
Wernisaż wystawy prac klubu Kraplak w Galerii Bakałarz WMBP w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Encyklopedyczny „kraplak” to czerwony barwnik stosowany w malarstwie artystycznym. W Olsztynie znane zaczyna być jeszcze jedno znaczenie tego rzeczownika: „Kraplak” to klub malarzy-amatorów, działający pod kierunkiem artysty malarza Jerzego Wojciecha Bieleckiego.

„Kraplak” powstał już 14 lat temu, w ówczesnym klubie osiedlowym „17”, przy ulicy Leyka 17 w Olsztynie. Po kilku peregrynacjach, artyści znaleźli siedzibę w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Przez wiele lat klub nie miał nazwy. Skutek był taki, że jego działalność nie przebijała się w gąszczu informacji kulturalnych. Teraz może być inaczej, bowiem od roku klub artystów skupionych wokół Jerzego Wojciecha Bieleckiego przyjął nazwę „Kraplak”.

W klubie zrzeszonych jest 14 osób. Są to ludzie wielu profesji, w różnym wieku, za to z jedną wspólną pasją: malarstwem. Doskonalenie warsztatu członków klubu obejmuje malarstwo studyjne, ćwiczenia plenerowe oraz niełatwą sztukę zgłębiania technik wielkich mistrzów. Efektem są prace prezentowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych.
R E K L A M A
banner
Jedną z takich wystaw, zatytułowaną „Kraplak i inne kolory”, można oglądać od dzisiaj (10.10) w Galerii Bakałarz w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie przy ul. Natalii Żarskiej 2. Na wystawie prezentowane są obrazy Bożeny Adamowicz, Teresy Andruszkiewicz, Krystyny Barzdo, Beaty Biernatowskiej, Grażyny Chmielewskiej, Elżbiety Hetman, Małgorzaty Jasińskiej, Bożenny Krukowskiej, Sławomira Królikowskiego, Renaty Kujawy, Barbary Kuryło, Kazimierza Łangowskiego, Elżbiety Stepczyńskiej i Henrietty Tywończuk.

Wystawę będzie można zwiedzać do 21 listopada.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Kraplak i inne kolory” w Galerii Bakałarz

10-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl