Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./wb | 2015-10-11 17:31 | Rozmiar tekstu: A A A

„Moderato” muzycznie o jesieni i nie tylko

Olsztyn24
Koncert chóru Moderato | Więcej zdjęć »
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i Zespół Wokalny „Moderato” zaprosili dzisiaj (11.10) mieszkańców miasta do Kamienicy Naujacka MOK na koncert w jesiennych barwach zatytułowany „Chryzantemy złociste”.

W programie muzycznego popołudnia znalazły się utwory ze złotego okresu polskiego tanga, pieśni biesiadne oraz piosenki z repertuaru m.in. Maryli Rodowicz, Jerzego Połomskiego i Ireny Santor: „Chryzantemy złociste”, „Echem do mnie wraca”, „Piosenka jeziorna”, „Letnia przygoda”, „Kasztany”, „Jadą wozy kolorowe”, „A mnie jest szkoda lata”, „Serce włóczęgi”, „Suita rzeszowska”, „Przy kominku” i pieśni biesiadne.

Zespół Wokalny „Moderato” to działająca od 30 lat grupa twórcza, która od 15 lat związana jest z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie. Zespół powstał w kwietniu 1984 roku w Olsztynie i początku pieczę nad zespołem sprawuje Włodzimierz Jarmołowicz, który opracowuje muzycznie wszystkie prezentowane przez chór pieśni i jednocześnie komponuje nowe utwory. Dzisiaj, przed koncertem, pan Włodzimierz przyjął nieco spóźnione życzenia z okazji 95-urodzin od dyrektora MOK Marka Marcinkowskiego.
R E K L A M A
banner
Dodajmy jeszcze, że od 1984 roku, na fortepianie zespołowi akompaniowała Alina Malinowska. Obecnie rolę tę pełni Damian Michałowski.

Repertuar „Moderato” to przede wszystkim kolędy, pieśni patriotyczne, wojskowe, ludowe oraz przedwojenne i współczesne przeboje muzyki rozrywkowej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
„Chryzantemy złociste” - Koncert Zespołu Wokalnego „Moderato” Kamienicy Naujacka MOK

»

11-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl