Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-10-11 18:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Pumptrack na Os. Grunwaldzkim oddany rowerzystom

Olsztyn24
Działalność pumptracka zainaugurowało przecięcie symbolicznej wstęgi | Więcej zdjęć »
Od dzisiaj (11.10) rowerzyści mogą korzystać z pierwszego w Olsztynie profesjonalnego placu zabaw dla rowerzystów - pumptracku. Inwestycja została zrealizowana w ramach II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, tuż przy miejskim targowisku przy ul. Grunwaldzkiej.

Oprócz zwyczajowego przecięcia wstęgi przez prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, na inaugurację działalności toru Warmiński Klub Rowerowy FUN przygotował dla chętnych rowerzystów (a zgłosiło się ich 40.) warsztaty z jazdy na pamptracku. Po uroczystości otwarcia placu rozpoczęły się zawody o Rowerowy Puchar Pamptracka. Wystartowało blisko 30. rowerzystów płci obojga - od kilkulatków, po całkiem dojrzałych rowerzystów dobiegających sześćdziesiątki. Zawody były częścią programu dwóch przenikających się akcji: „Olsztyn. Aktywnie!” i „JAdę, NIE TANKUJĘ”.

Przypomnijmy, że budowę pumptracku na Osiedlu Grunwaldzkim wybrali mieszkańcy osiedla spośród projektów osiedlowych zgłoszonych do ubiegłorocznej, II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Tor wybudowano kosztem 90 tys. złotych, z czego 1/3 pochodziła z dofinansowania Ministerstwa Sportu. Torem opiekował się będzie olsztyński OSiR.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Tom / 2015-10-12 18:33
Budują pumptracki a naród chodzi po zdezelowanych ,dziurawych chodnikach z ubiegłego stulecia i się potyka na nierównościach.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Rowerzyści na olsztyńskim pumptracku

»

11-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl