Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-10-05 16:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Trzecia edycja OBO rozstrzygnięta

Olsztyn24
Wyniki ogłoszono podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta | Więcej zdjęć »
Wiemy już, które projekty zwyciężyły w głosowaniu w trzeciej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zdecydowanym faworytem w kategorii projekt ogólnomiejski był szlak pieszo-rowerowy czyli Łynostrada.

Przez dwa tygodnie mieszkańcy Olsztyna mogli decydować o tym, które projekty będą zrealizowane w następnym roku. W kategorii ogólnomiejskiej w czołówce - obok Łynostrady, na którą oddano blisko 2,5 tys. głosów - było jeszcze Miasteczko ruchu drogowego (ponad 750 głosów) i remont ciągu ulic: Marcina Kromera i Zyndrama z Maszkowic (niecałe 600 głosów).

- Pokazaliśmy, że liczy się konsekwencja - tak wyniki skomentował jeden z pomysłodawców Łynostrady, Paweł Klonowski ze Stowarzyszenia Wizja Lokalna, podczas zwołanej dzisiaj (5.10) konferencji prasowej w Urzędzie Miasta. - Od początku istnienia budżetu partycypacyjnego w Olsztynie zgłaszamy różne projekty. Łynostrada była zgłoszona drugi raz. I po ubiegłym roku wzięliśmy się ostro za promocję. Stąd tak spektakularny efekt.
R E K L A M A
banner
- Teraz chcemy brać udział w decydowaniu o szczegółach realizacji tego projektu i włączyć w to naszych mieszkańców - dodał kolejny pomysłodawca, Bartłomiej Biedziuk z Forum Rozwoju Olsztyna.

W tegorocznym głosowaniu wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców Olsztyna. Złożono ponad 200 wniosków, oddano ponad 14 tysięcy głosów.

- W tym roku pierwszy raz budżet wspierali miejscy wolontariusze, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie - podkreślał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - To także zasługa naszych pracowników i społeczników, którzy pełnili dyżury w ponad 40 punktach mobilnych. Do tego mieliśmy 30 stałych punktów do głosowania, więc każdy, kto chciał oddać głos w wersji papierowej, miał taką możliwość. Dziękujemy wszystkim za współuczestnictwo w decydowaniu o naszym wspólnym budżecie.

Podczas tegorocznej edycji oddawano także głosy na projekty osiedlowe. 17 ze zwycięskich projektów to zadania dotyczące remontów chodników, ulic i parkingów. Wybrano także po 3 projekty siłowni i placów zabaw oraz społeczno-kulturalne. Największe poparcie spośród wszystkich zyskał projekt nr 22, czyli wykonanie parkingu przy ul. Pstrowskiego 38 oraz chodnika przy ul. Gdyńskiej (776 głosów).

Największą aktywnością w głosowaniu wykazali się mieszkańcy os. Mazurskiego (1075 głosów). Najciekawiej było natomiast w Kortowie, gdzie, mimo że zgłoszono jeden projekt, zagłosowało na niego 105 osób.

Pełna lista zwycięskich projektów osiedlowych dostępna jest do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta pod adresem www.obo.olsztyn.eu.

Na realizację zadań w trzeciej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego miasto przeznaczyło 3,53 mln złotych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~biegaczka / 2015-10-06 08:31
Brawo dla Forum Rozwoju Olsztyna i Wizji Lokalnej! Oprócz rowerzystów i pieszych skorzystają również biegacze.
~Rowerzysta / 2015-10-06 07:21
SUPER! Bardzo dobra wiadomość na jesień. W przyszłym roku powstanie fragment tej trasy, a potem reszta!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Prezentacja wyników głosowania na projekty III edycji OBO

»

05-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl