Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-10-14 20:15 | Rozmiar tekstu: A A A

70 lat historii Olsztyna na zdjęciach i w dokumentach w Tartaku Raphaelsohnów

Olsztyn24
Po wystawie oprowadzał dr Marcin Wakar | Więcej zdjęć »
Kilkadziesiąt osób zainteresowanych współczesną historią Olsztyna przyszło dziś (14.10) do Tartaku Raphaelsonów MOK na otwarcie wystawy zatytułowanej „Olsztyn - siedemdziesiąt lat rozwoju w granicach państwa polskiego”. Wystawa pokazuje to, co we współczesnej historii Olsztyna wydaje się być najważniejsze.

Wystawę przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie we współpracy z Archiwum Państwowym w Olsztynie i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie, a merytorycznie opracował dr Marcin Wakar. Duża część fotografii wyeksponowanych w Tartaku Raphaelsohnów pochodzi ze zbiorów Jerzego Piekarskiego, byłego architekta miejskiego w Olsztynie, oraz ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur.

Ekspozycję, po której dzisiaj oprowadzał dr Marcin Wakar, podzielono na trzy części: rozwój przestrzenny, architektura i przemysł. Każda z części jest bogato zilustrowana zdjęciami, ale także mapami i kopiami dokumentów. Wśród tych ostatnich wyróżnia się Złota Księga Olsztyna - swoista kronika Olsztyna prowadzona przez kilka lat przez Andrzeja Wakara. Ciekawostkami na wystawie były m.in. krzesła produkowana w nieistniejących już olsztyńskich zakładach meblarskich czy pierwsza opona wyprodukowana w OZOS. Zwiedzając wystawę można było też odbyć wirtualną podróż w 3D po nieistniejącym już kinie Kopernik i po uliczkach powojennego Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Przygotowano też propozycje dla najmłodszych w postaci puzzli i klocków pozwalających przez zabawę przyswoić sobie wiedzę o rozwoju Olsztyna.

Więcej o otwarciu wystawy i jej zawartości będzie można zobaczyć na naszym filmie wideo, który nagraliśmy podczas tego wydarzenia.

Otwartą dzisiaj wystawę będzie można oglądać w Tartaku Raphaelsohnów do stycznia przyszłego roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~zwiedzający / 2015-10-16 10:04
Wyjątkowo cienka ta wystawa. Przerost formy nad treścią. Autor zupełnie się pogubił. Brak koncepcji, brak myśli przewodniej, brak zapału badawczego. Wyszedł worek załadowany byle czym ,jak popadnie. Błędy merytoryczne i do tego skrzywiony obraz rzeczywistości. Najważniejszymi postaciami w historii Olsztyna okazują się Gomułka i Gierek! Czy nie szkoda wydawać publicznych pieniędzy na takie wątpliwej wartości imprezy? Do kogo skierowana jest ta wystawa? Na pewno nie do dzieci - chyba, że ktoś chce je poddać komunistycznej indoktrynacji. Czy dyrektorowi MOK nie wstyd, że zostawi Olsztynianom na pożegnanie takie przykre wspomnienie?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Otwarcie wystawy „Olsztyn - siedemdziesiąt lat rozwoju w granicach państwa polskiego”

»

14-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl