Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-10-17 22:02 | Rozmiar tekstu: A A A
Siedem par z gminy Dywit obchodziło Złote Gody

Małżeńska tolerancja, wyrozumiałość i szacunek

Olsztyn24
Złote Gody w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
W piątek (16.10) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dywitach siedem par małżeńskich świętowało jubileusz Złotych Godów. Było uroczyście, wzruszająco i bardzo serdecznie.

Pary, które przeżyły ze sobą 50 lat, otrzymały z rąk Daniela Zadwornego, sekretarza Gminy Dywity medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP, a także życzenia od wojewody i wójta Gminy Dywity. Jubileusz poprowadziła Marzena Lipińska-Bugaj, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dywitach.

Pary małżeńskie, które świętowały Złote Gody to Państwo: Elżbieta i Czesław Burakiewicz, Józefa i Jan Kampa, Alina i Zdzisław Kołodziejczyk, Urszula i Ryszard Komorowscy, Anna i Adolf Surówka, Genowefa i Baltzar Wójciak oraz Barbara i Andrzej Zapotoczni. Niestety na jubileuszu nieobecna była ósma para, czyli Lidia i Edward Mackiewicz. Jubilaci, którzy byli na uroczystości chętnie dzielili się swoimi receptami na długoletnie wspólne życie.
R E K L A M A
banner
- Trzeba się szanować, iść na kompromisy, a wpadki trzeba wybaczać – mówi Czesław Burakiewicz, który poznał się bliżej z żoną Elżbietą na zabawie sylwestrowej w remizie strażackiej w Nowych Kiejkutach w 1964 roku.

Z kolei Barbara Zapotoczna zwróciła uwagę na dyplomację i miłość, bez których nie może się obyć tak długoletni związek.

- Do tego tzw. cichych dni lepiej nie przeżywać, tylko trzeba godzić się wieczorem – podkreśla Barbara Zapotoczna. - Ważne są też wspólne zainteresowania, tolerancja i wyrozumiałość.

We wspaniałą muzyczną podróż po historii miłości wszystkich par zabrała uczestników Natalia Klykowa, nauczycielka PSM w Dywitach, która wystąpiła z mini-recitalem fortepianowym. Podczas występu nie zabrakło „Marszu Mendelsona”, utworów Fryderyka Chopina, „Tanga Miłości” Carlosa Gardela, „Walca Francoisa” Adama Karasińskiego, czy utworu „My Way” Franka Sinatry. Na zakończenie wszyscy odśpiewali jubilatom gromkie „Sto lat”, był też tort i toast lampką szampana. Każda z par dostała też w prezencie po ciepłym kocu na jesienno-zimowe wieczory. Wśród gości były także rodziny par obchodzących Złote Gody.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl