Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ep | 2015-10-19 17:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Błękitne koperty niosą ważną treść

Olsztyn24
Adam - tutaj maluje na szkle (fot. ZPE) | Więcej zdjęć »
Cztery tysiące niebieskich kopert, a w środku list napisany w imieniu Michała i Adama, dorosłych ludzi z autyzmem. Tak Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce zachęca mieszkańców Olsztyna do pomocy w budowie Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak.

- Absolwenci Zespołu Placówek Edukacyjnych będą mogli tutaj pracować i mieszkać, wykorzystując umiejętności zdobyte przez lata nauki – wyjaśnia Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce. – Żeby jednak miejsce mogło powstać, musimy zebrać fundusze na budowę.

„Chcemy, abyście z uwagą przeczytali ten list. Opowiemy Wam w nim o Michale. Zrobimy to, ponieważ on sam tego zrobić nie może”. Tak zaczyna się jeden z listów opakowany w niebieską kopertę, które Poczta Polska doręcza wybranym przez siebie mieszkańcom Olsztyna. Dalej z lektury można dowiedzieć się, że Michał ma 24 lata, mieszka w Nikielkowie koło Olsztyna i uwielbia gotować. Jednak mimo że jest w tym dobry, żaden pracodawca go nie zatrudni, bo Michał ma autyzm, a rynek pracy dla takich osób w Polsce nie istnieje.
R E K L A M A
banner
Wcześniej chłopak uczył się w ZPE, gdzie zdobył wiele umiejętności. Niestety skończył już 24 lata, a tym samym skończyła się możliwość jego edukacji. Jedyną szansa dla niego - i wielu innych niepełnosprawnych dorosłych z OIsztyna i okolic – jest specjalny ośrodek, gdzie będzie mógł pracować oraz ewentualnie mieszkać, gdy rodzicom zabraknie sił. Do budowy przymierza się Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce, ale musi zebrać pieniądze na budowę. Pomoże w tym kampania społeczna w kolorze błękitu, którą zainaugurowała wysyłka niebieskich kopert.

– Praca daje ludziom niepełnosprawnym dokładnie to samo co każdemu z nas, czyli możliwość samorealizacji, poczucia bycia potrzebnym, kontakt z ludźmi. Dlatego tak warto im to umożliwić –
dodaje Wanda Agnieszka Jabłońska.

Momentem kulminacyjnym będzie uroczyste podsumowanie akcji w planetarium – w najbliższą sobotę 24 października w godz. 10 – 13. Każdy, kto przyjdzie, będzie miał niepowtarzalną okazję poznać bohaterów kampanii Michała i Adama oraz ich kolegów, zobaczyć pokaz artystyczny w wykonaniu niepełnosprawnych uczniów ZPE oraz Szkoły Tańca i Wdzięku Przemienieccy. Paniom z pewnością spodobają się porady w kwestii makijażu oraz zabiegi kosmetyczne, oferowane przez Szkoły Policealne i Licea dla Dorosłych Cosinus, Doradca Kosmetyczny Mary Kay i Instytut Zdrowia i Urody Yasumi. Swoje stoiska wystawią też Warmiolandia, Liderschool i Mak – Dom Development. Pyszny catering przygotuje restauracja Gardenia. Fundatorem nagród jest także Escape Room.

– Wszystkie wymienione atrakcje oraz wiele innych będą całkowicie bezpłatne – mówi Edyta Kupryjaniuk, fundraiser Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce. – Odwiedzających poprosimy jedynie o dołożenie symbolicznej cegiełki do budowy Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak. Bardzo dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie naszej akcji.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl