Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ep | 2015-10-16 13:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Aquaterapia metodą Halliwick

Olsztyn24
Aquaterapia w Aquasferze (fot. Agnieszka Skindel-Bieńkowska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pływanie to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała forma rehabilitacji. Już kolejny raz przekonują się o tym niepełnosprawne dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjnych, uczestnicząc w zajęciach według specjalnej metody Halliwick. - Uczą się nie tylkobezpiecznego poruszania w wodzie, ale także kontroli oddechu czy utrzymania równowagi - mówi Joanna Biłat-Lachowska, jedna z nauczycielek prowadzących zajęcia.

Cykl zajęć Halliwick na olsztyńskiej Aquasferze w tym roku szkolnym jest organizowany po raz drugi. Poprzednio uczestniczyli w nich gimnazjaliści.

- Teraz z zajęć korzystają młodsze dzieci, z drugiej klasy szkoły podstawowej ZPE Eweliny Tarkowskiej oraz z przedszkola, z grupy Natalii Pasztaleniec  - wyjaśnia Joanna Biłat-Lachowska.
R E K L A M A
banner
Koncepcja Halliwick to nowatorska metoda nauki pływania i jednocześnie usprawniania dzieci  z autyzmem, porażeniem mózgowym, zespołami genetycznymi. Zajęcia odbywają się w grupach, ale każdy z uczestników ma osobistego instruktora. Dzieci uczą się nie tylko bezpiecznego poruszania w wodzie, ale także kontroli oddechu czy utrzymania równowagi. Nie poprzez forsowne ćwiczenia, ale specjalnie dostosowane do ich potrzeb gry i zabawy.

Żeby zostać kwalifikowanym instruktorem Halliwick, trzeba ukończyć specjalny kurs. Nauczyciele ZPE Joanna Biłat-Lachowska, Agnieszka Skindel-Bieńkowska, Ewelina Tarkowska, Monika Szołna, Łukasz Kowalski i Krzysztof Zając uzyskali takie uprawnienia.

- W zajęciach uczestniczą uczniowie z różnymi niepełnosprawnościami - mówi Joanna Biłat-Lachowska. - Na początku uczą oswajać się z wodą, bezpiecznie wchodzić i wychodzić z basenu, ćwiczą oddech. Mają przy tym mnóstwo zabawy.

- Chcemy podziękować pracownikom Aquasfery za ciepłe i profesjonalne przyjęcie - mówi Agnieszka Skindel-Bieńkowska.

Dzieci z ZPE będą uczyć się pływać metodą Halliwick przez cały rok szkolny.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl