Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-10-19 18:37 | Rozmiar tekstu: A A A

37-godzinny tydzień pracy? Zjednoczona Lewica zaprezentowała blok programowy dotyczący gospodarki

Olsztyn24
Zjednoczona Lewica zaprezentowała blok programowy dotyczący gospodarki | Więcej zdjęć »
Do wyborów parlamentarnych pozostał niespełna tydzień, zatem kandydaci z Warmii i Mazur do objęcia mandatów posłów i senatorów intensyfikują swoje działania. Dzisiaj (19.10) m.in. potencjalni posłowie z listy Zjednoczonej Lewicy okręgu olsztyńskiego zaprezentowali kolejny z siedmiu bloków programowych, które zamierzają zrealizować po wyborach, tym razem dotyczący gospodarki.

Na liście postulatów znalazło się m.in. skrócenie tygodnia pracy do 37 godzin, podniesienie płacy minimalnej do 2,5 tys. zł oraz zerowy podatek od dochodów do 21 tys. zł rocznie. Lewica chce także przekazania blisko 400 tys. już wybudowanych niezajętych mieszkań pod wynajem, uzależnienia opłat za mieszkania komunalne od możliwości finansowych ich lokatorów i zakazu eksmisji, przywrócenia ulgi budowlanej, wprowadzenia podatku bankowego, obniżenia VAT do 21% oraz utworzenia ministerstwa energetyki.

Więcej na temat tego bloku programowego oraz uzasadnienie wysunięcia wskazanych propozycji w zapisie wideo z dzisiejszej konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z nim.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~korek1 / 2015-10-21 17:11
Większej głuPOty wymyślić nie mogli każde obietnice są na topie aby dostać się do koryta mam nadzieję ,że Polacy już na tyle zmądrzeli aby odróżnić realne zamierzenia od zagrywki politycznej pod publikę.
~stary malkontent / 2015-10-20 12:51
jeśli to Lewica wybudowała te 400 tys. mieszkań to może je przekazać komu tylko chce. A co do 37 godz. pracy, to ja proponuję 7. Takie propozycje wyborcze mogą świadczyć, że u nas to już nie ma żadnej lewicy. Jest chęć zaistnienia (uciesze się , że po raz ostatni). Jak można wygadywać takie bzdury ?
~buhaha / 2015-10-20 09:40
panie komuszku co tak skromnie moze lepiej 30 godz. tydzień pracy albo 20 godz. a może nie wychodzmy wogóle do pracy tylko sprzedajmy te mieszkania niezamieszkałe i rozdajmy ludziom pieniądze
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa Zjednoczonej Lewicy [19.10.2015]

19-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl