Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-10-23 15:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńska Straż Miejska certyfikowana

Olsztyn24
Wojewoda Marian Podziewski i komendant Jarosław Lipiński z certyfikatem | Więcej zdjęć »
Straż Miejska w Olsztynie jest jedyną w województwie i jedną z pierwszych w kraju, które uzyskały certyfikat „Z mieszkańcami dla mieszkańców”. Dzisiaj (23.10) w Urzędzie Wojewódzkim komendant olsztyńskich strażników Jarosław Lipiński odebrał potwierdzenie uzyskania certyfikatu z rąk wojewody Mariana Podziewskiego.

Program standaryzacji i certyfikacji straży gminnych (miejskich) „Z mieszkańcami dla mieszkańców” opracowany został w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i przekazany wojewodom. Ideą programu jest promowanie straży gminnych (miejskich) oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku tej formacji.

W maju br. wojewoda przekazał dokument samorządom miast, w których straże działają, zachęcając do podjęcia starań o zdobycie certyfikatu. Spośród ponad czterdziestu straży na Warmii i Mazurach, chęć zdobycia certyfikatu zgłosiła tylko Straż Miejska w Olsztynie. Powołany przez wojewodę zespół ds. certyfikacji zweryfikował zgodność wniosku o certyfikację z podstawowymi i dodatkowymi wymaganiami programu. Olsztyńscy strażnicy wypadli rewelacyjnie. Zdobyli 98 punktów na 100 możliwych!
R E K L A M A
banner
W uroczystości wręczenia certyfikatu wzięli m.in. udział wiceprezydent Olsztyna Bogusław Szwedowicz oraz szefowie Policji, Straży Pożarnej i Inspekcji Transportu Drogowego. Certyfikat został przyznany na dwa lata.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wręczenie certyfikatu olsztyńskiej Straży Miejskiej

23-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl