Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-10-26 17:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Ambasador Norwegii odwiedzi Muzeum Warmińskie

Olsztyn24
Muzeum Warmińskie mieści się w lidzbarskim zamku
We wtorek (27.10) o godz. 14.30 ambasador Królestwa Norwegii Karsten Klepsvik odwiedzi Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim. Lidzbarskie muzeum jest oddziałem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Celem wizyty ambasadora jest poznanie zamku i jego historii oraz przyjrzenie się prowadzonym tutaj pracom remontowo-konserwatorskim finansowanym z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz krajowych – Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Prace finansowane z tych funduszy rozpoczęły się pierwszym etapem w latach 2010-2011 - remont krużganków i prace konserwatorskie przy polichromiach krużganków. Obecnie trwający drugi etap, prowadzony od 2014 r., obejmuje remont dachów, prace konserwatorskie elewacji, wieżyczek, wieży, prace konserwatorsko-restauratorskie polichromii ścian oraz sklepień I piętra krużganków. Ponadto przeprowadzono modernizację instalacji elektrycznej, odgromowej, grzewczej, adaptację piwnic skrzydła północnego na cele wystawowe.
R E K L A M A
banner
Zakończenie prac przewidziane jest na koniec kwietnia 2016 r.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl