Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-10-27 15:23 | Rozmiar tekstu: A A A

MultiCentrum i Fundacja Orange wspólnie działają dla bezpieczeństwa dzieci w Internecie

Olsztyn24
Podczas dzisiejszych zajęć dzieci tworzyły muzykę do komiksu (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W MultiCentrum, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, odbyły się dzisiaj (27.10) kolejne zajęcia „(Nie)bezpieczna sieć” - projektu edukacyjnego realizowanego w ramach programu dotacji Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange.

W ramach projektu powstaje cyfrowy, udźwiękowiony komiks z elementami animacji. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia są pracownicy MultiCentrum, zaś Fundacji Orange podjęła się jego sfinansowania. Cały projekt, w którym bierze udział 30 uczniów, wybranych losowo z olsztyńskich Szkół Podstawowych nr 2 nr 13, trwa około 3 miesiące. Biorą w nim udział pracownicy placówki: Ilona Sekścińska - główny koordynator, Ewa Winnicka - pełniąca obowiązki kierownika, Karol Kalinowski - grafik, a z działu muzycznego Marcelina Russak-Szepel i Kamil Iwańczyk.

Pomysłodawcy o projekcie:
R E K L A M A
banner
Powstanie komiksu poprzedzone jest licznymi warsztatami graficznymi i muzycznymi. Wykorzystujemy m.in. komputery, programy muzyczne i graficzne (Corel, ArtRage, Ableton, Pinnacle), program do tworzenie interaktywnych animacji, tablety graficzne, mikrofon studyjny i instrumenty muzyczne.


Celem zajęć jest przede wszystkim wzrost wiedzy i świadomości na temat bezpieczeństwa w sieci.


Kolejnym, ważnym zadaniem jest uświadomienie dzieciom jakie są wady i zalety korzystania z Internetu i jak umiejętnie z niego korzystać.
Dzieci, pracując w grupach, rozwijają i poszerzają swoje zainteresowania w nowych obszarach, jakimi są nowoczesne technologie, pozwalające na realizowanie się w zupełnie nowym medium - cyfrowym komiksie i zgłębiają wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci.


Okazuje się, że realizowany projekt nie tylko rozwija kreatywność młodych ludzi, ale jest i świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu.

Dzieci podzielono na dwie grupy. Na dzisiejszych zajęciach podejrzeliśmy grupę muzyczną, której szeregi zasilają uczniowie SP2. To już ich czwarta z sześciu twórczych wizyt bibliotece, na które przychodzą z Anną Kotyńską-Buryło, swoją nauczycielką. W przeciągu dwóch tygodni na zajęcia przyjdą również członkowie grupy graficznej - uczniowie SP13. Każda z grup zrealizuje swoje zadania, zaś efekt końcowy powstanie po połączeniu ich w całość przez pracowników MultiCentrum.

Komiks będzie można zobaczyć na stronie internetowej filii. Będzie on także służył jako pomoc dydaktyczna dla szkół do lekcji informatyki.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Warsztaty „(Nie)bezpieczna sieć” w MultiCentrum

27-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl