Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-10-28 18:40 | Rozmiar tekstu: A A A

PO jutro wskaże nowych członków zarządu województwa

Olsztyn24
Marszałek Brzezin występuje o zmianę porządku obrad dzisiejszej sesji | Więcej zdjęć »
W sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie odbyła się dzisiaj (28.10) pierwsza po tegorocznych wyborach parlamentarnych sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W związku z faktem, że cztery osoby (dwóch radnych sejmiku oraz dwoje członków zarządu województwa) zdobyło mandaty poselskie, niezbędne będzie ich zastąpienie. Szczególnie nowe kandydatury na stanowiska  byłych już wicemarszałka Jacka Protasa i członka zarządu Anny Wasilewskiej, budzą zainteresowanie.

Jak powiedziała nam Anna Wasilewska, zarówno ona, jak i Jacek Protas, członkowie Platformy Obywatelskiej, zdecydowali się zasiąść w poselskich ławach na Wiejskiej, dlatego też od wczoraj nie pełnią już swych dotychczasowych obowiązków w zarządzie województwa, chociaż formalnie jeszcze pozostają radnymi sejmiku. Na złożenie oświadczenia o rezygnacji z mandatu radnego mają dwa tygodnie.

- Oboje z marszałkiem Protasem nie pełnimy już naszych dotychczasowych obowiązków, ponieważ musimy przygotować się do objęcia nowej funkcji - wyjaśnia Anna Wasilewska. - Praca w parlamencie idzie bardzo szybko, więc już zostaliśmy zaproszeni na seminarium przygotowujące nowych posłów do pracy w sejmie.
R E K L A M A
banner
Zapytana o nazwiska potencjalnych następców (umowa koalicyjna PO i PSL przewiduje, że nowych członków zarządu ma wskazać PO), poseł elekt Wasilewska poinformowała nas, że zostaną oni wybrani jutro po godzinie 17., podczas posiedzenia regionalnych władz Platformy Obywatelskiej.

W związku z powyborczą sytuacją, marszałek Brzezin wystąpił podczas dzisiejszej sesji o wprowadzenie do porządku obrad sesji punktu dotyczącego uzupełnienia zarządu województwa, ale zaproponował też przerwę w obradach do poniedziałku (2.11), by dać koalicjantowi czas na wskazanie następców Protasa i Wasilewskiej. Propozycję marszałka przyjęto. Nowy skład zarządu województwa poznamy więc dopiero w poniedziałek.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Lol / 2015-10-30 08:35
W PO Znowu "lansują" faceta w dziwnej koszuli - ten to ma wejścia a PO chyba chce POpłynąć bo z logika to nie ma nic wspólnego. Facet od WF rządzi tylko czy dla dobra tej formacji? Kiedyś było w "tylnego siedzenia" a teraz? z Sejmu? czy LW?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XI sesja Sejmiku Województwa

28-10-2015

image galeria
Informacja na temat lotniska w Szymanach

28-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl