Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz | 2015-11-03 22:52 | Rozmiar tekstu: A A A

XX Dni Bretanii na Warmii i Mazurach zainaugurowano w Centrum Polsko-Francuskim

Olsztyn24
Kazimierz Brakoniecki, dyrektor CPF, omawia prezentowaną dzisiaj książkę (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Z okazji rozpoczynających się XX Dni Bretanii na Warmii i Mazurach w Centrum Polsko-Francuskim Côtes d`Armor odbyło się dzisiaj (3.11) otwarcie wystawy zdjęć Justyny Jankowskiej oraz Jean-Jacques’a Philipa z Doliny Świętych Bretońskich: „La Vallée des Saints – une ȋle de Pâques”.

Zdjęcia ukazują wielką kolekcję granitowych posągów świętych bretońskich. Powstaje ona w departamencie Côtes d’Armor, na wzgórzu niedaleko Carnoët, od 2012 roku. Zaplanowano, ze powstanie aż tysiąc takich posągów. Nie jest to inicjatywa kościelna, lecz obywatelska. Jej zadaniem jest ocalenie znanego i nieznanego dziedzictwa Bretanii, w tym legendarnych celtyckich świętych (często nieuznawanych przez Kościół).

Podczas dzisiejszego spotkania Kazimierz Brakoniecki, dyrektor CPF, zaprezentował również i przybliżył temat nowej książki o Côtes d’Armor, której tłumaczeniem zajął się osobiście: Christian Querré: „Tajemnicza Bretania. Przewodnik po osobliwościach Côtes d’Armor”. Dla zainteresowanych gości CPF przygotowało w prezencie kilkanaście egzemplarzy przewodnika.
R E K L A M A
banner
Dużą atrakcją był poczęstunek bretoński, w tym krepy i galety - podobne do naszych rodzimych naleśników. Wieczór umilił mini koncert melodii francuskiej w wykonaniu Mateusza Cwalińskiego, studenta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Polsko-Francuskie, a współorganizatorami koncertów Wspólnota Kulturowa Borussia w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Więcej informacji o kolejnych wydarzeniach z okazji XX Dni Bretanii na Warmii i Mazurach 2015 dostępnych jest zakładce „Co? Gdzie? Kiedy?”.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl