Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz | 2015-11-03 22:52 | Rozmiar tekstu: A A A

XX Dni Bretanii na Warmii i Mazurach zainaugurowano w Centrum Polsko-Francuskim

Olsztyn24
Kazimierz Brakoniecki, dyrektor CPF, omawia prezentowaną dzisiaj książkę (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Z okazji rozpoczynających się XX Dni Bretanii na Warmii i Mazurach w Centrum Polsko-Francuskim Côtes d`Armor odbyło się dzisiaj (3.11) otwarcie wystawy zdjęć Justyny Jankowskiej oraz Jean-Jacques’a Philipa z Doliny Świętych Bretońskich: „La Vallée des Saints – une ȋle de Pâques”.

Zdjęcia ukazują wielką kolekcję granitowych posągów świętych bretońskich. Powstaje ona w departamencie Côtes d’Armor, na wzgórzu niedaleko Carnoët, od 2012 roku. Zaplanowano, ze powstanie aż tysiąc takich posągów. Nie jest to inicjatywa kościelna, lecz obywatelska. Jej zadaniem jest ocalenie znanego i nieznanego dziedzictwa Bretanii, w tym legendarnych celtyckich świętych (często nieuznawanych przez Kościół).

Podczas dzisiejszego spotkania Kazimierz Brakoniecki, dyrektor CPF, zaprezentował również i przybliżył temat nowej książki o Côtes d’Armor, której tłumaczeniem zajął się osobiście: Christian Querré: „Tajemnicza Bretania. Przewodnik po osobliwościach Côtes d’Armor”. Dla zainteresowanych gości CPF przygotowało w prezencie kilkanaście egzemplarzy przewodnika.
R E K L A M A
banner
Dużą atrakcją był poczęstunek bretoński, w tym krepy i galety - podobne do naszych rodzimych naleśników. Wieczór umilił mini koncert melodii francuskiej w wykonaniu Mateusza Cwalińskiego, studenta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Polsko-Francuskie, a współorganizatorami koncertów Wspólnota Kulturowa Borussia w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Więcej informacji o kolejnych wydarzeniach z okazji XX Dni Bretanii na Warmii i Mazurach 2015 dostępnych jest zakładce „Co? Gdzie? Kiedy?”.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl