Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-11-06 14:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojewoda, prezydent i metropolita warmiński zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości

Olsztyn24
Główna uroczystość odbędzie się pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności
Zbliża się 97. rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji w środę (11.11), jak co roku, wojewoda warmińsko-mazurski, prezydent Olsztyna i metropolita warmiński organizują w Olsztynie obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu w centrum miasta.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice Konkatedralnej Świętego Jakuba. Po mszy, w godz.12.00 – 12.30, kolumna złożona z kompanii honorowych wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, służby celnej, harcerzy, orkiestry Wojska Polskiego oraz mieszkańców Olsztyna, przejdzie spod Bazyliki Konkatedralnej na Plac Solidarności. Przemarsz odbywał się będzie ulicami Staszica, Pieniężnego, Aleją Marszałka J. Piłsudskiego, do skrzyżowania z ul. Kościńskiego na Plac Solidarności. Kolumnę poprowadzi trzynastu Szwoleżerów ze Szwadronu Honorowego 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. Płk. Jana Kozietulskiego z Łańska.

W godzinach 12.30-13.45 odbędzie się główna uroczystość na Placu Solidarności. W tym czasie pododdziały honorowe wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, harcerzy, orkiestry Wojska Polskiego zajmą pas ruchu na al. Piłsudskiego, na odcinku: od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z ul. Kościńskiego. Następnie ok. godz. 13.30 do 13.45 - odbędzie się defilada pododdziałów  na odcinku od skrzyżowania z ul. Głowackiego do wysepki z przejściem dla pieszych przy Planetarium). W tym czasie zamknięta dla ruchu będzie również ulica Głowackiego, do skrzyżowania z ul. Mickiewicza.
R E K L A M A
banner
Dodajmy jeszcze, że w godzinach 11.00-13.30 na Placu Solidarności odbywał się będzie piknik dla mieszkańców miasta z pokazami sprzętu służb ratunkowych i bezpieczeństwa oraz pojazdów zabytkowych z „wojskową” grochówką.

Pełny program uroczystości przedstawia nie następująco:

» 11.00 - msza św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Konkatedralnej Świętego Jakuba

» 12.00-12:30 - przemarsz kolumny złożonej z kompanii honorowych: wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, służby celnej, harcerzy, orkiestry oraz mieszkańców Olsztyna ulicami: Staszica, Pieniężnego, Aleją Marszałka J.Piłsudskiego, do skrzyżowania z ul. Kościńskiego na Plac Solidarności.

» 12.30- uroczystości pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności
- wystąpienia okolicznościowe
- odczytanie Niepodległościowego Apelu Pamięci z okazji Święta Niepodległości
- salwa honorowa
- złożenie kwiatów

» 13.30-13.45 - defilada pododdziałów honorowych wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, służby celnej, harcerzy

» 13.45 – złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Urzędzie Marszałkowskim

» 14.00 – Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie (s. 52).

» 11.00-13.30 – na Placu Solidarności: pokaz sprzętu wojskowego, policyjnego, straży pożarnej, straży granicznej, służby celnej, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, pojazdy zabytkowe Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów „Sztandar” z Ziołowej Doliny, fotobudka, stoisko do malowania twarzy, grochówka.

W ramach obchodów Święta Niepodległości, we wtorek (10.11) o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej dr. Władysława Gębika na kamienicy przy ul. Wyzwolenia 9 w Olsztynie, w związku ze 115. rocznicą jego urodzin.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl