Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz | 2015-11-06 18:41 | Rozmiar tekstu: A A A

O Święcie Niepodległości rozmawiano z przedszkolakami w Muzeum Warmii i Mazur

Olsztyn24
Zajęcia poprowadziła Danuta Syrwid | Więcej zdjęć »
W Domu „Gazety Olsztyńskiej” Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie odbyły się dzisiaj (6.11) warsztaty pt. Wokół Święta Niepodległości. Zajęcia realizowane są w październiku i listopadzie, zaś skierowano je do dzieci uczęszczających do szkół podstawowych i przedszkoli.

Dzisiaj podpatrzyliśmy tych najmłodszych uczestników spotkania - przedszkolaków. Choć temat warsztatów kojarzy się z powagą, to został on przedstawiony w sposób odpowiedni do wieku małych słuchaczy. Prowadząca Danuta Syrwid opowiadała o godłach naszego państwa i pokazywała, jak zmieniały się one w poszczególnych okresach historycznych. Dzieci poznały także legendę o Lechu, Czechu i Rusie oraz znaczenie hymnu państwowego, który towarzyszy nam przy bardzo ważnych wydarzeniach.

Rozmawiano również o symbolach narodowych, o fladze Polski, a zadaniem milusińskich było wykonanie kokardy narodowej oraz wyklejanie „orzełków” - symbolu godła Polski.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Warsztaty pt. Wokół Święta Niepodległości w MWiM

06-11-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl