Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-11-08 16:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Kościół garnizonowy zyska iluminację

Olsztyn24
Wieża kościoła z dwoma hełmami do charakterystyczny element panoramy Olsztyna
W wigilię Święta Niepodległości, 10 listopada, kolejny obiekt w obrębie olsztyńskiej starówki zostanie podświetlony. Będzie to pierwszy etap prac iluminacyjnych prowadzonych przy dawnym kościele garnizonowym, a obecnie kościele parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

- Chcemy w ten sposób promować olsztyńskie zabytki - podkreśla Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Termin uruchomienia iluminacji jest szczególny z dwóch powodów: kościół zostanie podświetlony przede wszystkim w przeddzień Święta Niepodległości, po drugie - stanie się to w roku, w którym obchodzimy 100-lecie wybudowania świątyni.

Kamień pod budowę świątyni, według projektu Ludwika Dihma, położono 4 maja 1913 roku. Obiekt tworzony był z myślą o rozrastającym się garnizonie wojskowym. Budowla ma charakter trzynawowego kościoła gotyckiego. Wieżę o wysokości 58 metrów zdobią dwa hełmy.
R E K L A M A
banner
- Chcemy, by te dwa hełmy, na wzór latarni morskich, wskazywały podróżnym drogę do Olsztyna - mówi Karol Więckowski, pełnomocnik prezydenta ds. infrastruktury i gospodarki elektroenergetycznej. - Wieża z hełmami to jedna z ikon naszego miasta, widać ją już przy wjeździe do Olsztyna z krajowej szesnastki od strony Ostródy.

W pierwszym etapie iluminacji Kościoła podświetlone zostaną hełmy wieży i główny trzon kościoła. Oświetlenie zostanie włączone we wtorek, 10 listopada, podczas mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 18:00.
Komentarze [1]
~woj / 2015-11-09 16:49
"Chcemy... - mówi Karol Więckowski, pełnomocnik prezydenta..." Chcecie? To płaćcie! Moją złotówkę ze wspólnej skarbonki proszę przeznaczyć dla biednego dziecka!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl