Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Wioletta Bulejak | 2015-11-15 11:15 | Rozmiar tekstu: A A A

III Olsztyński Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży odbył się w CEiIKu

Olsztyn24
III Olsztyński Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży | Więcej zdjęć »
W sobotę (14.11) w CEiIK w Olsztynie odbył się organizowany przez Fundację „Otwarte dłonie” III Olsztyński Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży. Imprezie patronował Prezydent Olsztyna, a wsparcia finansowego udzielił Minister Obrony Narodowej.

W przeglądzie wzięło udział 28. solistów, w 2. kategoriach wiekowych, oraz 8 zespołów. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy 18. Tematyka tegorocznego przeglądu była związana z 70. rocznicą zakończenia II wojny światowej. Każdy z uczestników musiał zaśpiewać piosenkę z okresu II wojny światowej. Największą popularnością cieszyły się piosenki: „Warszawo ma”, „Deszcz jesienny deszcz”, „Warszawskie dzieci”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”. „Wojenny” klimat i atmosferę budowała także dekoracja i stroje uczestników.

W przeglądzie uczestniczyły nie tylko dzieci i młodzież z Olsztyna, ale także z Biskupca, Szczytna, Dobrego Miasta i Jerutkowa. Zmagania uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Andrzej Borkowski, Agnieszka Krajewska-Warecka, Ewa Alchimowicz-Wójcik. Jurorzy podkreślili wysoki poziom uczestników przeglądu. Cześć wykonawców nie tylko śpiewała, ale także grała na różnych instrumentach.
Przegląd już po raz trzeci prowadził Ziemowit Ziemba.
R E K L A M A
banner
Po długiej naradzie jury przyznało następujące nagrody:

W  kategorii solista młodszy

Grand Prix - Oliwia Ciechacka ze Szkoły podstawowej nr 2 w Biskupicu
I miejsce - Anastazja Maciąg z Katolickiej  Szkoły Podstawowej w Olsztynie
II miejsce - Maciej Golian z Akademii Młodego Wokalisty Szczytno
III miejsce - Katarzyna Straub z grupy muzycznej przy Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie

Przyznano także 5 wyróżnien: Agnieszka Rycko, Julia Kwiatkowska, Zuzanna Kwiatkowska, Oliwia Smyk i Zuzia Zejer.  

W kategorii solista starszy

Grand Prix - Agata Motyka ze Szkoły Muzycznej Casio w Olsztynie
I miejsce - Konrad Popławski z Niepublicznego Gimnazjum „Nasza Jedynka” w Dobrym Mieście
II miejsce - Anna Łokuciejewska z Biskupca
III miejsce - Agnieszka Semeniuk ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Olsztynie

Przyznano także 2 wyróżnienia: Paulina Szczepanska, Dominika Chudzik.

W kategorii zespoły:

Grand Prix - Schola z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie
I miejsce - Trio „Trzy Pisma” z XII Liceum Ogólnokształcącego im M.i G. Dietrichów w Olsztynie
II miejsce - Trio z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Piątka” w Olsztynie
III miejsce - Duet ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu

Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody oraz statuetki, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody. Przerwę na naradę jury umilał uczestnikom słodki poczęstunek.

Wioletta Bulejak
Z D J Ę C I A
Komentarze [5]
~gość / 2015-11-16 21:00
Piękny konkurs, piękna inicjatywa, poziom niezwykle wysoki, a zainteresowanie uczestników z roku na rok większe. Szkoda jednak że Organizatorzy nie wprowadzają kryterium wieku, Jest to krzywdzące dla dzieci, które są młodsze, pięknie śpiewają, a muszą rywalizować z o kilka lat starszymi kolegami, których możliwości wokalne są już na wyższym poziomie. W kategorii młodszych solistów było aż 23 wykonawców w wieku 6-12 lat.
~aliszka / 2015-11-16 18:00
Byłam i poziom wykonań był bardzo wysoki. Wszyscy pięknie śpiewali, nawet parę razy się wzruszyłam. Gdybym ja miała wybierać byłoby mi bardzo trudno. Gratuluję pomysłu i organizacji. Z pewnością w następnym roku też weźmiemy udział, bo to bardzo fajne doświadczenie dostarczające wiele przeżyć i dzieciom i nam dorosłym. Oby więcej takich inicjatyw i różnych przeglądów i festiwali dla dzieci i młodzieży bo mamy ich w Olsztynie bardzo mało.
~- / 2015-11-16 16:57
Białe róże. W latach 1939–1945 śpiewano ją powszechnie w Wojsku Polskim na Wschodzie i na Zachodzie oraz w kraju, gdzie została opublikowana w konspiracyjnym Śpiewniku domowym. Nieznany autor dopisał wówczas jeszcze jedną, dodatkową zwrotkę. Była więc piosenką śpiewaną w okresie II Wojny Światowej wzbogacona o dodatkową zwrotkę. Temat Konkursu Piosenki Okresu II Wojny Światowej czyli te które towarzyszyły powstańcom, partyzantom i żołnierzom i które były powszechnie śpiewane w okresie II Wojny Światowe.j
~ / 2015-11-15 23:59
Białe róże autor słów;: Lankau Jan Wroczyński Kazimierz Autor muzyki: Słobódziki Mieczysław Data powstania 1914 (w latach 1914–1918) Klasyfikacja :pieśń legionowa Jedna z najbardziej znanych piosenek żołnierskich z czasów I wojny światowej. Bogusław Szul zanotował, że napisana została w 1918 r. Dzieje piosenki są jednak znacznie wcześniejsze. W szóstej księdze Zbioru poetów polskich XIX wieku Pawła Hertza jest zamieszczony pierwowzór Białych róż ułożony w Makowie w drugiej połowie 1914 r. przez Jana Emila Lankau do melodii czardasza Może pszczółka zaniesie ci to, com napisała serca mego krwią. Informację tę wraz z pierwotnym tekstem (ks. VI, s. 725–726) otrzymał P. Hertz za pośrednictwem Witolda Zechenter Piosenka ta zajęła nawet wyróznienie a temat okres drugiej wojny swiatowej. Super !!
~Marcin z Radomia / 2015-11-15 15:34
Moim zdaniem najlepszy był zespół rockowy. Dlaczego nic nie wygrali :C !!?!?!?!?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl