Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./Kamil | 2015-11-19 14:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Bohdan Tchórz o „Greckokatolickich cerkwiach Warmii i Mazur” w Tartaku Raphaelsohnów

Olsztyn24
Z prelekcją w ramach cyklu wystąpił Bohdan Tchórz (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbyło się wczoraj (18.11) na kolejne spotkanie z cyklu „Swego nie znacie”. Tym razem gościem wieczoru był Bohdan Tchórz, który wystąpił z prelekcją pt. „Greckokatolickie cerkwie Warmii i Mazur”.

Bohdan Tchórz jest absolwentem Katedry Filologii Ukraińskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz tamtejszego Wydziału Dziennikarstwa. Uczy w Szkole Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim. Od 1991 roku para się dziennikarstwem, jest sekretarzem redakcji miesięcznika Kościoła Greckokatolickiego w Polsce „Błahowist” (Dobra Nowina). Zajmuje się architekturą pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego. Autor wielu wystaw fotograficznych, których głównym tematem są cerkwie.

Swego nie znacie to cykl prelekcji, których tematyką są mniej znane lub kontrowersyjne zagadnienia związane z historią i zabytkami Warmii i Mazur. Podczas spotkań historycy, autorzy publikacji, pasjonaci lokalnej historii i sztuki oraz przewodnicy po Warmii i Mazurach prezentują nieznane bądź zapomniane oblicze naszego regionu. Wśród minionych prelekcji m.in.: „Symbolika olsztyńskiej architektury”, „Życie artystyczne w przedwojennym Olsztynie”, „Olsztyńskie browary” czy „Siedziby olsztyńskich szpitali”
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl