Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-11-19 15:04 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Beśką

Olsztyn24

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza jutro (20.11), o godzinie 17.00, do pokoju z widokiem (II piętro) Starego Ratusza na spotkanie z Krzysztofem Beśką oraz promocję najnowszej książki autora „Krypta Hindenburga”. Wieczór poprowadzi Robert Lesiński.

Warmia i Mazury, współcześnie, lato. W przydrożnym zajeździe zostaje zamordowany jeden z uczestników wycieczki autokarowej, emeryt z Niemiec. W tym samym czasie w innym zakątku regionu policjanci dostają anonimowe zgłoszenie o trupie młodej kobiety, znalezionym w domku nad jeziorem... Co łączy dwa morderstwa ze znanym politykiem, strzelaniną w centrum Olsztyna i tajemniczym zniknięciem kamiennej rzeźby lwa sprzed ratusza w Olsztynku? Te dramatyczne wydarzenia staną prologiem wyścigu do prawdy, który jednocześnie okaże się wyścigiem do pewnej tajemnicy, ukrywanej w Prusach Wschodnich, a potem na Warmii i Mazurach od kilkuset lat.

„Krypta Hindenburga” to druga część przygód dziennikarza Tomasza Horna, bohatera powieści „Ornat z krwi”. Tym razem do mrożących krew w żyłach wydarzeń dojdzie w Olsztynie, Olsztynku, Barczewie i okolicach, zarówno współcześnie, jak i podczas I i II wojny światowej.
R E K L A M A
banner
Zapraszamy! Wstęp wolny.

******

Krzysztof Beśka urodził się 2 kwietnia 1972 r. w Mrągowie. Prozaik, dziennikarz, autor tekstów piosenek i słuchowisk radiowych. Jego dwie pierwsze powieści, „Wrzawę” (2004) i „Bumerang” (2007), krytyka zaliczyła do nurtu polskiej prozy, która w krzywym zwierciadle ukazują nową, wolnorynkową rzeczywistość. Za „Fabrykę frajerów” (2009), wspomnienia ze szkoły wojskowej, otrzymał dwie nagrody: Wawrzyn – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur oraz Wawrzyn Czytelników. Od 1998 roku mieszka w Warszawie, w której umieścił akcję dwóch książek sensacyjnych: „Wieczorny seans” (2012) i „Autoportret z samowarem” (2015). Wydał też cykl kryminałów retro, których akcja rozgrywa się w XIX-wiecznej Łodzi: „Trzeci brzeg Styksu” (2012), „Pozdrowienia z Londynu” (2013) i „Dolina popiołów” (2015). „Krypta Hindenburga” to kontynuacja przygód dziennikarza Tomasz Horna, bohatera powieści „Ornat z krwi” (2013).

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl