Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-11-19 16:15 | Rozmiar tekstu: A A A
Ranny ptak powoli wraca do zdrowia

Kiedy bielik z Bukwałdu wyfrunie na wolność?

Olsztyn24
Dorosły ptak przebywa w zamkniętej wolierze rehabilitacyjnej (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Skrajnie wycieńczony z poranionymi skrzydłami, cały oblepiony błotem – w takim opłakanym stanie trafił 25 września do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków w Bukwałdzie dorosły orzeł bielik. Od nas zależy, czy rehabilitacji wróci na wolność?

Bielik, ten największy ptak szponiasty północnej Europy, trafił do ośrodka w Bukwałdzie dokładnie w dniu dziewiątych urodzin Fundacji Albatros, która prowadzi lecznicę dla dzikich ptaków w Bukwałdzie.

– Został przywieziony do nas z Kikit w gminie Jeziorany w dramatycznym stanie – mówi Ewa Rumińska, dr weterynarii z Bukwałdu. – Był totalnie wycieńczony, miał rany skrzydeł, poza tym był cały w mule i błocie. Istny obraz nędzy i rozpaczy.
R E K L A M A
banner
Ptak chciał zapolować na wyschniętym bagnie, ale okazało się, że wpadł w pułapkę. Muł go wciągnął, bielik bezradnie szamotał się chcąc się wydostać z błota. Zestresowany, wymęczony, ranny i ubłocony trafił do Bukwałdu. Dzięki lekom, rehabilitacji i dobrym warunkom stworzonym w ośrodku ptak powoli wraca do sił.

– Skrzydła są już oczyszczone, a rany wyleczone – mówi Ewa Rumińska. – Rokowania są ostrożne, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.
Dorosły ptak przebywa w zamkniętej wolierze rehabilitacyjnej i codziennie musi dostać około kilograma mięsa. Przez zimę czeka go odbudowywanie kondycji, a wczesną wiosną trening w budowanej właśnie przestronnej wolierze zewnętrznej. Każdy z nas może pomóc w powrocie bielika na wolność.


– Przyda się każde wsparcie czy to na pokarm dla bielika, czy na pomoc w dokończeniu budowy woliery do treningów – mówi Ewa Rumińska.

Zachęcamy do wspierania ośrodka w Bukwałdzie, w którym przebywa obecnie około 100 rannych i niepełnosprawnych ptaków (bociany, bieliki, puszczyki, gołębie, kruki, gawrony, czy łabędź). Liczy się każda złotówka! Wsparcie dla rannego bielika można kierować na rachunek bankowy o numerze: 71 8857 0002 3011 0156 6309 0001.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl