Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-11-27 13:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Świt ludzkości” otwarto w BWA

Olsztyn24
Jakub Słomkowski | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie wczorajszego (16.11) wieczoru otwarto wystawę „Świt ludzkości”. Prace autorstwa Jakuba Słomkowskiego będą prezentowane w sali kameralnej galerii do 13 grudnia bieżącego roku.

Wystawa „Świt ludzkości” Jakuba Słomkowskiego to balansowanie między tym, co prehistoryczne i pierwotne a tym, co nas czeka w dalekiej przyszłości. Motyw kojarzenia i dwuznaczności jest tu nie tylko silnie wyeksponowany, ale wręcz namacalny.

Świt ludzkości jest zarazem zmierzchem ludzkości. Widz zostaje zaproszony do eksploracji przestrzeni, a punktem wyjściowym dla jego wyprawy jest kilka historycznych faktów. Podróż między przeszłością a przyszłością stanowi swoiste „przekraczanie granic”, które, w kontekście najnowszych wydarzeń w Europie, jest zarazem fascynujące i przerażające. Zakwestionowanie całego, znanego nam dotąd „porządku”, artysta wzbogacił o charakterystyczny w jego twórczości motyw Świętego Animala, rozumianego jako pierwotna siła zrodzona z praw natury.
R E K L A M A
banner
Całości wystawy dopełniła wyjątkowa oprawa muzyczna, pełniąca zarazem rolę przewodnika. Za scenografię odpowiada Łukasz Kwietniewski.

******

Jakub Słomkowski – urodzony w 1982 r. w Warszawie. Malarz, performer, poeta. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W swoich działaniach artystycznych posługuje się wieloma mediami. Oprócz malarstwa, interesuje się także dźwiękiem i performancem. Bada wielość przekazów w zależności od medium i wyobrażeń wizualnych. Szuka odpowiedzi na to, w jakim stopniu obraz, a w jakim czyste ludzkie działania, są w stanie dotrzeć do odbiorcy.

Jest członkiem Stowarzyszenia Nie z Tej Bajki, działającego na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego oraz jednym z założycieli Fundacji Dzianina. Pomysłodawca i organizator akcji „Kolacja Na Hucie”. Zdobywca pierwszej nagrody w konkursie na logo Roku Zbigniewa Herberta. Jego praca „Program Music Box” została doceniona w 2009 roku przez jury konkursu Samsung Art Master, w którym zdobył drugie miejsce. Od tamtej pory Słomkowski do większości swoich działań angażuje dźwięk, współpracując z takimi artystami jak Loic Bertrand czy Jakub Dykiert.

Wraz z Krzysztofem Hermanem oraz Maciejem Łepkowskim, jako kolektyw Parque-no, eksploruje tematykę szeroko rozumianej przestrzeni. Od 2010 roku tworzy muzykę do spektakli Izy Szostak. Współpracuje także z kuratorką, Kariną Dzieweczyńską oraz scenografem i architektem, Łukaszem Kwietniewskim. Założyciel zespołu KUBATWICEIMPROVISE oraz trio JAN KOMOROV.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie wystawy „Świt ludzkości” Jakuba Słomkowskiego

27-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl