Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Dariusz Gołębiowski | 2015-11-29 20:31 | Rozmiar tekstu: A A A

ZSR Smolajny podpisał porozumienie o współpracy ze szkołą w Horochowie

Olsztyn24
Z wizyty delegacji ZSR na Ukrainie (fot. Genowefa Olewińska) | Więcej zdjęć »
W czwartek, 19 listopada, w Horochowie na Ukrainie, na zaproszenie dyrektora miejscowej szkoły rolniczej Olega Żelczyka, przebywała delegacja Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach gm. Dobre Miasto. Celem wizyty było podpisanie porozumienia pomiędzy szkołami w zakresie szeroko rozumianej edukacji rolniczej, wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej oraz organizacji praktyk zawodowych  w gospodarstwach szkoleniowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Porozumienie podpisano  w obecności mera Horochowa Wiktora Leonidowicza.

Dzień wcześniej delegacja Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach uczestniczyła w obchodach 60-lecia powstania Kolegium Rolniczego Lwowskiego Uniwersytetu Agrarnego w Horochowie. Obok dyrektor Joanny Maziuk, w skład delegacji weszli państwo Genowefa i Krzysztof Olewińscy, właściciele gospodarstwa rolno-hodowlanego w Garzewku.

Uroczystość rozpoczęła się mszą w cerkwi szkolnej. Następnie w auli szkoły jej uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali bogaty program artystyczny. Wśród zaproszonych gości, obok mera Horochowa Wiktora Leonidowicza, znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, wykładowcy, profesorowie Uniwersytetu we Lwowie, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół rolniczych z Włodzimierza Wołyńskiego oraz Rożyszcza, emerytowani nauczyciele i absolwenci szkoły.
R E K L A M A
banner
Joanna Maziuk wręczyła dyrektorowi zaprzyjaźnionej szkoły list gratulacyjny, pamiątkową statuetkę oraz obraz zabytkowej oficyny znajdującej się na terenie kompleksu pałacowego Zespołu Szkół Rolniczych im. Biskupa Ignacego Krasickiego w Smolajnach, namalowany przez dobromiejskiego artystę malarza Józefa Stasiewicza. Podczas uroczystości uczczono minutą ciszy pamięć ojca dwóch uczniów szkoły w Horochowie, ofiary działań wojennych w Doniecku.

Po uroczystej akademii gospodarze oprowadzili polską delegację po budynku szkoły i zaprezentowali swoje dokonania. Delegacja z Dobrego Miasta zwiedziła również Muzeum Ikony Wołyńskiej. Ponad 100 obiektów reprezentuje różnorodność stylów w twórczości profesjonalnych mistrzów i amatorów, działalność centrów ikonografii Wołynia. W muzeum ma również wystawę poświęconą twórczości ukraińskiego malarza Jowa Kondzelewicza, muzeum poświęcone bohaterom , którzy zginęli na Majdanie oraz  średniowieczny zamek Lubarta.

Współpraca  ze szkołami ukraińskimi rozpoczęła się w 2002 r. Od tego czasu, co roku, kilkunastu uczniów z Ukrainy przebywa na wakacyjnych praktykach szkoleniowych w wybranych gospodarstwach rolno- hodowlanych gospodarzy polskich oraz bierze udział w zajęciach integracyjnych z młodzieżą polska  Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach, zwiedza najlepsze gospodarstwa rolników indywidualnych, instytucje rolnicze, poznaje zabytki regionu Warmii i Mazur.

ZSR Smolajny
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl