Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-12-07 14:52 | Rozmiar tekstu: A A A
Pyszne jadło i dobra zabawa

Mikołajkowe Klimaty w Dywitach

Olsztyn24
Mikołajkowe Klimaty w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Miłośnicy świątecznego klimatu, własnoręcznie wykonanych ozdób i prezentów oraz dobrego jedzenia odwiedzili w sobotę (5.12) Mikołajkowe Klimaty w Dywitach. Piękne i pyszne produkty przyciągały już z daleka, a mieszkańców i gości ze Stodoły do GOK Dywity przewoził klimatyczny Eko-Bus Świętego Mikołaja.

Pyszne jadło i produkty lokalne, piękne rękodzieło, unikalne ozdoby świąteczne, a także warsztaty dla dzieci – to główne atrakcje X kiermaszu „Mikołajkowe Klimaty”, który w sobotę po raz pierwszy w historii odbył się w dwóch miejscach, czyli w dywickiej Stodole i GOK Dywity. Co ciekawe, gości z jednego miejsca w drugie woził świątecznie przyozdobiony „Eko-Bus Świętego Mikołaja”.

Najszybciej w sobotę ruszyło Targowisko Wiejskie „Mój Rynek” w Stodole w Dywitach. Goście mogli tu zakupić zdrową, wiejską żywność, owoce, warzywa, pyszne mięsiwa, wędliny, wędzone ryby, miód, chleb, sery, ciasta, a także spotkać prawdziwą Babkę Zielarkę! Częstowała nalewkami, miała herbatki i syropy ziołowe, a najmłodszych uczyła wykonywania magicznych, starosłowiańskich lalek-motanek.
R E K L A M A
banner
Pod Stodołą pyszności i wykonane własnoręcznie ozdoby świąteczne sprzedawały mieszkanki Bukwałdu, które w ten sposób chciały zasilić konto przeznaczone na ratowanie zabytkowej kaplicy w Bukwałdzie. Było tez stoisko ze ślicznymi bombkami. Cudeńka można było nabyć też w godzinach 10 – 17 w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie odbył się tradycyjny kiermasz rękodzieła. Dostępne były m.in. wyroby ceramiczne, biżuteria, unikalne ozdoby choinkowe, artystyczne wyroby filcowe (Filcykowo), bombek ręcznie malowanych.

Oprócz uznanych artystów (m.in. ceramików Państwa Zawistowskich, Sylwii Włodarczyk – piernikowej wróżki) czy Krystyny Tarnackiej z warmyszami i Agnieszki Voss z biżuterią ze sznurka oraz dzierganymi minionkami i droidem z „Gwiezdnych Wojen”, można było również zakupić rękodzieło Stowarzyszenia SMS ze Słup, Stowarzyszenia „Przyjaciół wsi Bukwałd” oraz domów pomocy w Grazymach i Różnowie. Przez całą imprezę czynna była Kafejka Kulturalna ze wspaniałymi wypiekami Beaty Obuchowicz. Dzieci i Rodzice mogli wziąć także udział w warsztatach towarzyszących i wyczarować własne świąteczne aniołki.

Dużą atrakcją imprezy był ekologiczny Bus Św. Mikołaja, którym goście imprezy podróżowali między GOK-iem a Targowiskiem w centrum Dywit! Za kierownicą siedział święty Mikołaj, a obok niego Śnieżynka z koszem pysznych krówek z logo Gminy Dywity. Czas podróży umilały pasażerom nietypowego pojazdu kolędy i utwory świąteczne.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl