Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-12-07 08:30:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Kiermasz świąteczny w starostwie rozpoczęty

Olsztyn24
Swoje wyroby sprzedawali podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełno-Sprawnych w Jezioranach (fot. A. Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Starostwie Powiatowym w Olsztynie rozpoczął się wczoraj (7.12) trzydniowy kiermasz świąteczny. Kiermasz, na którym można kupić piękne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne, organizowany jest w urzędzie od wielu lat. Wczoraj swoje mini arcydzieła zaprezentowali podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełno-Sprawnych w Jezioranach.

Na wydarzeniu obecne były członkinie stowarzyszenia Joanna Szulich i Paulina Kamieniecka, które koordynowały kiermasz. Towarzyszyły im podopieczne Katarzyna Baranowska i Jadwiga Bednarska, reprezentujące grupę twórców prac, które będą doskonałą, świąteczną dekoracją. Były to m.in. bombki z wiórów osikowych, drewniane świeczniki, skrzynki zdobione techniką decoupage, niepowtarzalne kartki świąteczne, przepięknie ozdobione choinki.

Do kiermaszu przygotowywano się niemal cały rok. Pracownicy ośrodka wraz z podopiecznymi, a czasem także z własnymi rodzinami, zbierali materiały w lesie (szyszki, kawałki drewna), słomę i siano od zaprzyjaźnionych gospodarzy, orzechy z drzew rosnących przy ośrodku, zborze, które sami suszyli i gazety. Ozdoby, które dziś zaprezentowano wykonano w dwa miesiące.
R E K L A M A
banner
Dla podopiecznych ośrodka jest to wyjątkowy czas, czują się potrzebni i ważni, mają satysfakcję ze swojej pracy i mogą zobaczyć jej wartość. Z roku na rok radzą sobie coraz lepiej, a taki efekt to ogromna praca opiekunów, pracowników i współpracujących ze stowarzyszeniem specjalistów.

Dzisiaj (8.12) swoje dzieła zaprezentują i wystawią na sprzedaż uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach (w godzinach 10.00-12.00), a w środę (9.12) podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach (w godz. 8.30-14.30).

Środki pozyskane ze sprzedaży ozdób przeznaczane są na zakup materiałów do tworzenia kolejnych ozdób.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl