Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Anna Kopacz/d. | 2015-12-08 11:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Premiera debiutanckiego tomiku poezji Dawida Kraszewskiego odbyła się w WBP

Olsztyn24
Dawid Kraszewski wypisuje dedykacje dla uczestników spotkania (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W pokoju z widokiem Starego Ratusza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się wczoraj (7.12) spotkanie z Dawidem Kraszewskim, laureatem konkursu Olsztyński Debiut 2015, zorganizowanego przez olsztyński oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jurorzy, którzy zgodnie zadecydowali o wygranej poety, byli obecni na premierze debiutanckiego tomiku poety „Wiersze na porost brody”.

O wspaniałym debiucie młodego autora i jego świetnym warsztacie opowiadał Zbigniew Chojnowski. Podkreślał, że jest to poeta pełen poczucia humoru - humoru intelektualnego, prezentujący wiersze o wysokiej kulturze literackiej.

 
R E K L A M A
banner
Zbigniew Chojnowski o poecie:

Liryki Dawida Kraszewskiego są jedyne w swoim rodzaju. Zaskakują nie tylko młodzieńczością, także świetnym warsztatem poetyckim i oryginalną wyobraźnią. Młodemu poecie nie są obce ani radość życia, ani sprawy ostateczne. W pomysłowych i celnie spuentowanych wierszach skrzą się: subtelna erotyka, humor i autoironia. Kraszewski prowadzi dialogi ze starszymi poetami różnych pokoleń, by mówić własnym głosem o naszym czasie. Poeta zdaje się być po trosze clownem, a po trosze biblijnym Jonaszem.

Sam autor również powiedział kilka słów o swojej pracy nad tomikiem i zaprezentował kilka swoich wierszy, ku uciesze bardzo licznie zebranej publiczności.

Spotkanie zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Premiera debiutanckiego tomiku poezji Dawida Kraszewskiego

»

08-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.