Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-12-09 15:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zebrała się po raz pierwszy

Olsztyn24
Marszałek Gustaw Marek Brzezin wręczył dziś (9.12) nominacje członkom WRDS | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie po raz pierwszy zabrała się dziś (9.12) Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego. Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczył członkom Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego nominacje.

W skład nowej rady wchodzi 30 osób: po 12 przedstawicieli organizacji zrzeszających pracodawców i związków zawodowych. Stronę rządową i samorządową będą reprezentowały po 3 osoby.

Rada będzie opiniowała sprawy z pogranicza zadań czterech stron wchodzących w jej skład, a także dokumenty strategiczne i programy dotyczące rozwoju województwa oraz sprawozdania z ich realizacji. Będzie się również włączała w rozwiązywanie zgłoszonych jej problemów społecznych lub gospodarczych, powodujących konflikty między pracodawcami i pracownikami, a nawet podejmowała się mediacji między zwaśnionymi stronami.
R E K L A M A
banner
Przewodnictwo w radzie będzie co roku przekazywane reprezentantowi innej grupy wchodzącej w jej skład.

Ustawa z 24 lipca 2015 roku o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego weszła w życie 11 września. Dokument stanowi, że marszałkowie województw mogą tworzyć Wojewódzkie Rady Dialogu Społecznego. Nowe ciało opiniotwórcze zastąpi funkcjonujące do niedawna przy urzędach wojewódzkich komisje.

Kolejne spotkanie rady odbędzie się 8 stycznia 2016 roku.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl