Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-12-09 20:53 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP i Goethe-Institut Warschau zaprosiły na wernisaż wystawy „Inne światy Wernera Herzoga”

Olsztyn24
Ekspozycję będzie można oglądać do 20 stycznia przyszłego roku | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie i Goethe-Institut Warschau zaprosiły dzisiaj (9.12) olsztynian do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy „Inne światy Wernera Herzoga” – pokazów multimedialnych i fotogramów dokumentujących życie oraz pracę reżysera.

Na wystawie „Inne światy Wernera Herzoga” prezentowane są powiększone do formatu 70x100 cm fotosy z klasycznych i najnowszych filmów Wernera Herzoga, a także zdjęcia z planu i portrety reżysera. To zbiór obrazów, oddających wizyjny i malarski nastrój jego filmów zarówno fabularnych, jak i dokumentów. To także ślady fascynacji artysty klasycznym malarstwem europejskim, ale i zapierającym dech w piersiach pięknem natury.

Fotogramy zostały wybrane z ogromnego zasobu Deutsche Kinemathek w Berlinie, która w 2009 r. otrzymała od reżysera jego osobiste archiwum. Fotogramy jako zbiór pn. Werner Herzog Archiv stanowią część zbiorów muzealnych. Wystawa jest więc okazją do prezentacji materiałów unikatowych, rzadko pokazywanych w Polsce i na świecie.

- Sa to perełki wyciągnięte ze zbioru kilku tysięcy fotogramów - mówi kurator projektu Krzysztof Stanisławski. - Obejmują szeroki zakres. Niektóre z nich to slajdy analogowe z okresu od 70. do 90. lat ubiegłego wieku, zeskanowane w tak niesamowitej rozdzielczości, że wyglądają jakby były wykonane obecnie.
R E K L A M A
banner
Projekt „Inne światy Wernera Herzoga” w części wystawowej prezentuje także film dokumentalny „Werner Herzog Filmemacher” (1986). Część multimedialną ekspozycji dopełniają projekcje slajdów związanych z filmami i osobą Wernera Herzoga.

W ramach projektu organizatorzy zapraszają również na pokazy filmu „Was ich bin sind meine Filme” (film z polskimi napisami) i dyskusje, które odbędą się w Starym Ratuszu 11 i 12 stycznia 2016 roku o godzinie 17.00.

Więcej informacji na temat wystawy oraz jej genezy dostępnych jest w zapisie wideo dzisiejszego wernisażu. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

******

Werner Herzog, właściwie Werner Stipetić (ur. 5 września 1942 w Monachium) to jeden z najwybitniejszych niemieckich scenarzystów i reżyserów.

W swojej emocjonalnej, wizyjnej i mistycznej twórczości filmowej skupia się przede wszystkim na istocie człowieczeństwa i zachowaniu człowieka w sytuacjach ekstremalnych. Nawiązując do tradycji literatury romantycznej, Herzog podejmuje temat szaleństwa, odosobnienia i poszukuje pierwiastka ludzkiego nawet u najdziwniejszych, najbardziej zdegradowanych postaci.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Inne światy Wernera Herzoga”

09-12-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl